Товариство приятелів красних мистецтв | Мультимедійна історія

Товариство приятелів красних мистецтв | Мультимедійна історія

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23.01.2021

На онлайн-енциклопедії "Інтерактивний Львів" з'явилась мультимедійна історія про Товариство приятелів красних мистецтв.

Перша мистецька організація у Львові діяла з 1868 року й до вибуху Другої світової війни. Об'єднувала у собі митців і поціновувачів мистецтва. Займалася організацією виставок, продажем творів мистецтва та матеріальною підтримкою митців. Своєю діяльністю Товариство пожвавлювало мистецьке життя Львова. На тлі його історії спостерігається не лише розвиток мистецтва, а й загальна зміна суспільних настроїв у місті. До 1914 року Товариство залишалося провідною мистецькою організацією у Львові.

Історія Товариства – це історія конкуренцій та конфліктів – між Краковом та Львовом, між академічним та модерним мистецтвом, між бажанням фінансово підтримати митців та прагненням естетичного просвітництва. Діяльність організації розворушила мистецьке життя Львова й східної частини Галичини.

Авторка

post picture

Роксоляна Головата

Дослідниця, аспірантка в Українському Католицькому Університеті (Гуманітарний факультет) та Вроцлавському університеті (Інститут Історії Мистецтва). Тема дисертації зосереджена на урбаністичних змінах Галицького передмістя у Львові, його соціотопографії та перцепції простору у довгому 19 столітті. Наукові зацікавлення: урбаністика, перцепція простору, мистецькі мережі Львова та їхні прояви у публічному просторі міста.

Раніше у межах Інтерактивного Львова було опубліковано також тексти Роксоляни Головатої про Загальну крайову виставку Галичини: як до неї готувалися та якими були враження відвідувачів.

Зображення

Верхнє: Фелікс Міхал Вигживальський, Загальна виставка польського мистецтва у Львові, плакат, 1894, Національний музей у Кракові