Наймолодше місто

Наймолодше місто

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.08.2016

З 29 червня по 11 липня у Славутичі проходила міждисциплінарна літня школа "Ідея міста: Перевірка реальністю", до організації якої долучилися дослідники і дослідниці з Центру міської історії. Окрім збору та аналізу текстових, візуальних і аудіо матеріалів щодо змін символічного ландшафту міста, учасники та учасниці школи опрацьовували публікації, які стосувалися минулого і теперішнього міста. Деякі з цих публікацій поповнили бібліотеку Центру.

Розпочати віртуальне знайомство з містом можна з книги під редакцією Володимира Саврана "Славутич: фотоальбом", яка подає його візуальну історію від часів будівництва до сьогодення. Продовжити екскурс містом варто з архітектурним путівником "Славутич" авторства Євгенії Губкіної, що проведе читачів усіма районами та розповість про унікальний ландшафт міста у контексті Перебудови і ширших дискусій про те, яким має бути ідеальне місто. Про складні і трагічні події, котрі передували появі міста – аварію на Чорнобильській АЕС і її подальшому осмисленню та переживанню, можна прочитати у книгах Світлани Алексієвич, Сергія Трохима, Александра Есаулова.

Окрім літератури, яка розкриває різні сторінки із життя Славутича, у бібліотеці можна ознайомитися з настільними іграми, що були розроблені дітьми під час "Майстерні міста". Ігри були створені дітьми та підлітками. Ідея, збір інформації, відбір місць, ілюстрації, зустрічі з дизайнеркою, сортування та упакування – все це із зацікавленням зробили діти, щоб Ви  захоплююче знайомились з фрагментами життя міста Славутич.

Гра "MEMORY Славутич" -  знайомство з місцями наймолодшого українського міста. У наборі є 48 карток – по дві пари з однаковими зображеннями,  ілюстраціями з життя міста. Ігровий процес є корисним для тренування візуальної пам’яті, а  гра стане чудовою нагодою весело провести час з друзями чи у сімейному колі.

"Славутич. Грай та пізнавай" - захоплююча ходова гра, віртуальна мандрівка містом Славутич. Історія, архітектура, люди, факти, події, інфраструктура, екологія, економіка, особистості  - всі ці фрагменти міста зафіксовані у цій грі. Таке бачення міста може дещо відрізнятись від погляду дорослих мешканців. Ця гра – погляд дітей та підлітків зі Львова на те,  як місто Славутич показує себе назовні. Протягом тривалого часу молоді експерти  шукали інформацію про Славутич, використовуючи  різноманітні джерела: книги, путівники, газети, новини та статті в інтернеті, соціальні мережі; досліджували, структурували її та обирали найважливіше на їх думку.  Візуалізацією теж займались юні розробники – кожне зображення було ретельно промальоване, а вже потім допрацьовано дизайнеркою.

Текст - Наталя Отріщенко, Христина Бойко