США у 1930-40-х  роках

США у 1930-40-х роках

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.10.2015

Понад 170 000 документальних фотографій з колекції "The Farm Security Administration — Office of War Information" (Управління по захисту фермерських господарств – Бюро воєнної інформації), яка висвітлює щоденний побут мешканців Сполучених Штатів в часі Великої депресії та Другої світової війни, отримали нове життя у мережі завдяки команді дослідників з Єльського Університету.

В результаті значних економічних та соціальних потрясінь під час Великої депресії у США, з ініціативи Франкліна Рузвельта і в рамках програми "Нового курсу", було створено Управління з питань переселення (з 1937 року – Управління по захисту фермерських господарств). Завданням нової інституції стала допомога найбіднішим верствам населення в освоєнні нових більш родючих земель та стимулювання розвитку і модернізації аграрного сектору економіки. Завдяки економісту Рою Страйкеру, який очолив в Управлінні Історичну секцію, було реалізовано найбільший за всю історію США фотопроект. Ціллю проекту було висвітлення того як змінилося життя суспільства в ході реалізації "Нового курсу" та знайомство американців із власною країною.  З початком Другої світової війни роботу фотографів було підпорядковано Бюро воєнної інформації.

Цей проект мав суттєвий вплив на розвиток документальної фотографії у США та відкрив світу таких фотографів, як Доротея Ланж, Еванс Волкер, Джек Делано та інших. Так постала велика колекція фотографій, яка відома під назвою "The Farm Security Administration — Office of War Information" і налічує понад 170 000 світлин.

У 2012 році Бібліотека конгресу США завершила процес оцифрування усіх фотографій та виклала матеріали у відкритий доступ, а нещодавно групою дослідників з Єльського Університету було створено нову веб-платформу на основі чудових візуалізацій для зручного перегляду та дослідження колекції.

Познайомитись із колекцією цих документальних фотографій можна на сторінці проекту Photogrammar.

Зображення

Верхнє: Рассел Лі. Фермери на сходах суду, Уетерфорд, Техас. 1939 / Бібліотека конгресу США