Минуле очима свідків

Минуле очима свідків

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29.03.2012

У 2011 році Центр міської історії в рамках співпраці з проектом "Пам'ять народу" (Чехія) та ГО "Західно-Український Центр Історичних Досліджень" (Львів) розмістив вибрані інтерв’ю з мешканцями Львова на Інтернет-порталі www.memoryofnations.eu. Це інтерв’ю з людьми, які народилися у Львові або приїхали сюди ще до початку Другої світової війни. Вони розповідають про власне життя, місто перед війною, під час та після її завершення. Ці розмови дають змогу відтворити багато моментів із життя міста в цілому та окремих його кварталів, будинків у період окупації та їх становлення опісля. Також включають відомості про людей, які оточували оповідачів, про часи війни та перебування Львова під різною владою. Зібрані спогади також допомагають відтворити тогочасний вигляд міста – архітектури, устрою вулиць, побуту Львова.

Усі аудіоматеріали, біографічні довідки, фотографії, мемуари та документи, які доповнюють розповіді, можна знайти на сайті www.memoryofnations.eu.

Проект "Пам'ять народу" – це колекція спогадів очевидців, зібрана приватними особами, неприбутковими організаціями, освітніми установами та державними й напівдержавними закладами Європи, які мають можливість оприлюднити свої записи, тексти, фотографії, відеоматеріали та архівні документи. Усі зібрані спогади використовуються для дослідження новітньої історії та за допомогою порталу стають доступними громадськості.

Портал "Пам'ять народу" створений 2008 року трьома чеськими організаціями – товариством Post Bellum, Чеським радіо та Інститутом дослідження тоталітарних режимів. Метою проекту є поєднання та покращення взаємодії між проектами усної історії з усього світу.