Опрацювання наслідків тоталітаризму

Опрацювання наслідків тоталітаризму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27 травня 2008

У 1992–1998 рр. дві слідчі комісії німецького Бундестаґу вивчали історію диктатури в Радянській окупаційній зоні/НДР (1945–1989 рр.) та її наслідки для об'єднаної Німеччини. Після завершення діяльності цієї комісії німецький Бундестаґ рішенням усіх фракцій парламенту постановив створити Федеральну фундацію з опрацювання диктатури СЄПН, щоби забезпечити довготермінове вивчення і переосмислення комуністичної диктатури.

Ось уже кілька років поспіль Фундація із навчальною метою організовує поїздки до колишніх комуністичних країн, участь в яких взяло близько 35 осіб, серед них – депутати Бундестаґу, керівники меморіалів і музеїв федерального значення, представники спілок жертв, земельні уповноважені у справах дослідження актів держбезпеки колишньої НДР, науковці, журналісти, а також експерти з подолання наслідків комуністичної диктатури. Метою таких навчальних поїздок є ознайомлення з опрацюванням наслідків тоталітарних режимів в Европі, налагодження і поглиблення контактів для майбутньої співпраці.

Під час подорожі представники Фундації також виявили бажання ближче познайомитися з єврейською історією у Західній Україні, зокрема у Львові.
Головним партнером Федеральної фундації в Україні є Юрко Прохасько, який відповідає за організаційні питання на місці.

  • img

Зображення

Верхнє: Гюнтер Берш: Берлін у потрясінні, 1989 - 1995 рр. / Федеральний фонд реконструкції / Берш