Міжнародний проект про соціальну політику на європейських прикордоннях

Міжнародний проект про соціальну політику на європейських прикордоннях

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.9.2022

У вересні 2022 р. Центр міської історії приєднався до міжнародного проекту "Соціальна політика на європейських прикордоннях. Порівняльне і транснаціональне дослідження, 1870-1990-ті рр." (Sociobord. Social Politics in European Borderlands. A Comparative and Transnational Study, 1870s-1990s)

У межах проекту вивчаються три прикордоння: українсько-польська Галичина, північно-східна Адріатика та франко-бельгійсько-німецьке прикордоння. Дослідників цікавить, яким чином творилася система соціального забезпечення – особливо жінок, дітей і ветеранів – не лише через загальнодержавну політику, але передусім силами асоціацій, профспілок, релігійних і локальних громад. Порівняння різних прикордонних регіонів, що вирізнялися етнічним розмаїттям, мобільністю людей та рухливістю кордонів, допоможе переосмислити усталену соціальну історію держави загального добробуту. У рамках проекту дослідниця Центру Ірина Склокіна вивчатиме приклад Винниківської тютюнової фабрики, що існувала за кількох політичних режимів – від Габсбургів, польської держави, УРСР і до сьогодні – і є прикладом того, як прикордонне розташування впливає на соціальну історію.

Проект працює під керівництвом проф. Лаури Лі Даунс з Європейського університету у Флоренції та отримав фінансування від Європейської дослідної ради (ERC) у рамках програми ЄС HORIZON2020.

  • img