Фотографії з передвоєнного Снятина

Фотографії з передвоєнного Снятина

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 травня - 12 червня 2011

Виставка представляє передвоєнний Снятин – мультикультурне місто, яке знаходилось у Станіславівському воєводстві (тепер Івано-Франківська область), на межі Східної Галичини та Буковини. Життя його мешканців зафіксував фотограф Їдль Шмітцлер. Що залишилося у пам’яті українців, поляків та невеликої кількості євреїв, які пережили Голокост? Які сліди минулого можемо віднайти у сучасному Снятині? На ці питання ми намагались знайти відповіді впродовж досліджень, які відбувались в рамках програми Geschichtswerkstatt Europa фонду "Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє" (EVZ).

У 2009 та 2010 рр. було проведено дві експедиції до Снятина. Організовані Ценром міської історії Центрально-Східної Європи, Інститутом архітектури НУ "Львівська Політехніка" та Інститутом історії Польської академії наук, вони залучили студентів етнології Варшавського університету, архітектури НУ "Львівська Політехніка", історії ЛНУ ім. Івана Франка та УКУ, а також студентів-волонтерів з Польщі та Німеччини до досліджень історії та сучасності цього галицького містечка. Дослідженнями у Снятині керували др. Христина Бойко (Інститут архітектури НУ "Львівська Політехніка"), др. Софія Дяк (Ценр міської історії Центрально-Східної Європи) та Ольга Лінкевич (Інститут історії Польської академії наук). Матеріали двох експедицій, а саме, документація цвинтарів, фотографії та інтерв’ю, після опрацювання будуть розміщені на сторінці Центру міської історії.

Запрошуємо прочитати статтю др. Ольги Лінкевич "Przypadek Śniatynia. Interdyscyplinarne badania nad pamięcią o przedwojennym miasteczku".

Виставка "Люди Шмітцлера. Мешканці передвоєнного Снятина" експонувалась в рамках XIII Фестивалю єврейської культури SIMCHA

Місце проведення: Вроцлав, Центр Єврейської Культури та Освіти, синагога "Pod białym Bocianem", в ул. Влодковича, 7

Виставка відбувалась під почесним патронатом Посла Республіки Польща в Києві.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Виставка "Люди Шмітцлера. Мешканці передвоєнного Снятина"