(Пере)творення розповіді: творчі спільноти в міському просторі

(Пере)творення розповіді: творчі спільноти в міському просторі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 квітня 2019

Команда Міського медіаархіву запрошує до участі в одноденному семінарі, який присвячений опрацюванню усних історій.

Людські спогади часто прив’язані до певних локацій. Деякі з цих місць давно зникли й існують лише у пам’яті, інші пережили радикальні трансформації, а ще якісь залишаються незмінними упродовж тривалого часу і вбирають у себе все нові і нові історії. На семінарі ми пропонуємо вам віднайти зв’язки між розповідями і локаціями на прикладі однієї із колекцій міського медіаархіву Центру – "Творчі спільноти Львова". Декілька років тому ми записували інтерв’ю із людьми, чия діяльність безпосередньо пов’язана зі творчістю та розгорталася у тому числі в 1980-90-х роках. Проект "Творчі спільноти радянського та пост-радянського Львова" намагався прослідкувати і показати неофіційний простір радянського міста (lived space), який виник як альтернатива до (і часто в середині) офіційного простору (perceived space) культури та його репрезентації (conceived space). Ми будемо працювати з підбіркою інтерв’ю, на прикладі якої спробуємо відтворити уявний культурний ландшафт Львова.

Семінар буде складатися із двох частин: теоретичної та практичної. Під час першої учасники та учасниці прослухають короткі лекції від запрошених експертів(ок) – Богдана Шумиловича та Мар’яни Куземської-Данилюк – про творчі спільноти Львова пізньорадянського і теперішнього. Друга буде присвячена роботі з розшифрованими записами інтерв’ю та підготовці концепції проектів. Семінар завершить презентація розробок та їхнє подальше обговорення.

До участі в робітні запрошуються студент(к)и, молоді науковці(ки), екскурсоводи(ки) і всі ті, хто працює з спогадами і цікавиться темами пам’яті, простору та міста. Щоб зареєструватися, будь ласка, заповніть коротку форму. Кількість учасників(ць) – обмежена, тому якщо ми отримаємо понад 15 заявок, відбір буде здійснюватися на конкурсній основі.

Участь у семінарі – безкоштовна. Учасників(ць) забезпечуємо кава-перервами.

Тривалість семінару - з 10.00 до 18.00

Інформація про екпертів(ок):

Мар’яна Куземська-Данилюк

координаторка напрямку стратегування, дослідження та освіти в КУ “Інститут стратегії культури”, асистентка програми культурології УКУ, культурна менеджерка; отримала ступінь магістра історії в Українському Католицькому Університеті (2011–13), навчалась на програмі Східно-Європейських Студій, Варшавський університет (2011–13); координаторка робочої групи з написання “Стратегії розвитку культури Львова 2025”, КУ “Інститут міста” (2015–16), менеджера медіа-проектів Мистецької майстерні “Драбина” та Фестивалю сучасної драматургії “Drama.UA” (2012–14).

Богдан Шумилович

керівник проекту Міський медіаархів. Отримав ступінь магістра нової та новітньої історії Центральноєвропейського університету (2004–5), диплом історика мистецтва Львівської академії мистецтв (1993–9), проходив навчання на факультеті проектного менеджменту університету імені Джорджа Вашингтона (2001–2). Був стипендіатом кількох грантових програм та співпрацював з архівом факультету візуальних мистецтв університету ім. Дж. Вашингтона та архівом Інституту відкритого суспільства. У 2014 році отримав грант Європейського університету у Флоренції (European University Institute) на проведення дослідження: “Медіа ландшафт Львова кінця 1950х–1980-х (Mediascape of Lviv: late 1950s–80s).” Метою проекту є дослідити особливість взаємодії міського простору, соціальних практик та медіа у період пізнього соціалізму.

З додатковими питанням звертатися до координаторки проекту "Міські розповіді" Наталі Отріщенко [email protected].

Семінар відбувається у рамках програми [роз]архівування. Вона має на меті популяризацію збірок та колекцій Міського медіаархіву. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти наші колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, а також опрацювання зібраних Центром матеріалів, які б у атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні історичні збірки.

Зображення

Верхнє: Фестиваль "ВиВих", з колекції Любомира Петренка / Міський медіаархів