Нові книги в бібліотеці

Нові книги в бібліотеці

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11.01.2016

Презентуємо огляд нових надходжень до бібліотеки Центру міської історії за останні два місяці. Хочемо сфокусувати вашу увагу на трьох книгах, що стосуються різних форматів і форм "прочитання міста".

"Київська книжка" (проект Київської бієнале 2015 "Київська школа") за редакції Катерини Міщенко - досить незвичний путівник незвичними місцями – тими, які рідко потрапляють до традиційної солодкавої репрезентації міст у путівниках. Якщо звичайний путівник тяжіє до представлення міста виключно в позитивному світлі та робить акцент на "показних будівлях", то "Київська книжка" представляє скоріше мозаїку думок та почуттів щодо дуже різних місць: витіснених на маргінес чи занедбаних; недооцінених шедеврів модерністської архітектури; замешканих маленькими спільнотами і улюблених лише "втаємниченим" колом людей; а також місць відомих і популярних – але не осмислених у сучасній культурі. Автори пов’язують історію та сьогодення місць і будівель, демонструючи виразно критичну позицію – часом відкрито ліву, ліберальну чи секулярну. "Київська книжка" говорить не скільки про фасади, скільки про життя просторів та функціонування інституцій "зсередини", наштовхуючи на ширші роздуми про процес виробництва культури в сучасній Україні.

"Архітектурний путівник. Славутич" - проект авторства Євгенії Губкіної та берлінського видавництва DOM Publishers, який документує всі райони та більшість будівель міста, надаючи критичний аналіз унікальної пізньої радянської архітектури і містобудування в контексті Перебудови. Видання вийшло трьома мовами: англійською, українською та російською. Тема Славутича вельми актуальна, особливо в період політичної кризи у Східній Європі. У плануванні та будівництві міста брали участь архітектори восьми республік СРСР. Як результат, архітектура Славутича одночасно характеризується соціалістичними, радянськими парадигмами і регіональним впливом Кавказу, Балтики та Росії. Крім того, пошуки останнього покоління радянських архітекторів екологічно сталої, зручної для життя архітектури, безумовно, актуальні й сьогодні. Путівник вийшов трьома мовами: англійською, українською та російською, та нещодавно був презентований у Центрі міської історії за участі авторки.

Книга "Леонид Павлов", авторського колективу Анни Броновицької, Ольги Казакової, Лії Павлової, котрав ийшла друком у жовтні 2015 р. в італійському видавництві Electa Architecture - це спроба простежити майже весь шлях розвитку радянської архітектури, отримати уявлення про її напрямки і ознайомитися з її кращими зразками. Але найголовніше - це перша велика праця, яка через роботу одного з найяскравіших архітекторів ХХ століття розкриває тему радянського модернізму другої хвилі - періоду, що почався з 1954 року та існував більше тридцяти років, до 1991 року, і багато в чому сформував сучасний міський простір. Серія, у якій вийшла книга, присвячена кращим архітекторам сучасності, і включила в себе як широкий архівний матеріал, так і сучасні фотографії численних проектів та будівель.

Ви можете попередньо ознайомитись із електронним каталогом бібліотеки Центру, а також зробити замовлення книги, скориставшись відповідною он-лайн формою. Нагадуємо, що бібліотека працює у понеділок - п'ятницю із 10.00 до 18.00. З іншими додатковими запитаннями просимо звертатись до адміністратора бібліотеки Мар’яни Максим’як [email protected].

Зображення

Верхнє: Центр міської історії