Конкурс мистецьких робіт на краще креативне бачення Львова

Конкурс мистецьких робіт на краще креативне бачення Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

травень-серпень 2008

Центр міської історії органзіував конкурс мистецьких робіт українських художників на краще нове та креативне бачення свого рідного міста Львова. Конкурс відбувався в рамках підготовки до першої виставки Центу міської історії "Мій Львів".

5 травня 2008 р. відбувся передфінальний відбір творчих робіт, які отримали право на участь у виставці. Журі надало перевагу найбільш творчому та оригінальному підходу, який виходив за межі утвердженого кліше Львова як міста лише з історичною славою. Твори мистецтва, які були допущені до фінального відбору та виставки, вирізнялись новим урбаністичним баченням міста.

У конкурсі взяло участь 50 учасників, роботи яких були виконані різними техніками (масло, графічний живопис, фотоколаж тощо) та стилями. Серед учасників були як відомі художники, так і митці-початківці. Роботи відображали власне бачення художниками свого міста – Львова. Варто зауважити, що члени журі не володіли інформацією про прізвища митців, у такий спосіб ми спробували уникнути стереотипів в оцінюванні їхньої творчості. Члени журі дізнались прізвища усіх учасників лише на відкритті виставки.

5 серпня 2008 року, під час відкриття мистецької виставки "Мій Львів", відбулась урочиста церемонія нагородження переможців мистецького конкурсу. Всі відібрані для виставки твори були представлені на аукціоні, організованому Центром міської історії в день відкриття виставки.

Програма відкритя виставки і нагородження переможців включала: виступ музичного гурту Комаха (Київ), частування кавою від "Світу кави" і запашним чаєм з крамниці "Старі мури". Під час аукціону були куплені п'ять робіт.

Переможцем конкурсу молодих митців стала талановита художниця зі Львова Ольга Хлопік ("На дахах"). Два почесних других місця отримали Андріана Хархаліс ("Сучасний Львів – Сучасний Лев") та Ірина Панчишин ("Кольорове місто"). На аукціоні були додатково придбані ще дві роботи: Ольги Хлопік ("І знову Львів") та Юрка Морикваса ("Нове.Старе.Місто")