Багатокультурна пам’ять і присутність слідів. Чернівці на Буковині

Багатокультурна пам’ять і присутність слідів. Чернівці на Буковині

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

4-5 травня 2009

Робітні займалися питаннями міських культур пам’яті колись багатоетнічного і багаторелігійного Львова і Чернівців.

Проект "Багатокультурна пам’ять і присутність слідів. Чернівці на Буковині" має на меті вловити "феномен пам’яті" в Північній Буковині, зокрема в Чернівцях – столиці регіону, за допомогою реконструкції верств пам’яті, що відображає боротьбу за єдність та ідентичність релігійних спільнот впродовж періоду неодноразових змін кордонів, державних утворень, а також Другої світової війни. Ці зміни вплинули не тільки на статус і існування конкретних релігійних груп, збільшуючи або зменшуючи можливості контакту між місцевостями, які часто мали символічне значення, а також створили нарації, які підпорядковуючись засаді інтеграції, витворили різні поглядами на ту саму реальність. Після травматичних подій ХХ століття Буковина стала фізично недоступною для багатьох спільнот, які зараз живуть в Ізраїлі, Канаді, Польщі і Німеччині і намагаються завдяки пам’яті колишніх мешканців цих теренів відтворити колишні релігійні спільноти.

12 учасників міжнародної групи, яка складається з волонтерів і спеціалістів, любителів історії, антропології і філології впродовж 1 квітня - 31 жовтня 2009 р., будуть брати інтерв’ю у мешканців Чернівців і околиць, в людей, які виїхали з Чернівців, збирати і опрацьовувати родинні архіви і пам’ятки.

Результатом цих робітень буде створення багатовимірного образу пам’яті. Важливим елементом проекту буде також створення "топографії пам’яті" - "схоплення" спогадів щодо конкретного урбаністичного простору Чернівців. На основі фотографічних документів, фото історії, опрацьованих спогадів постане публікація трьома мовами, а також виставка, яка експонуватиметься в Україні, Польщі і Німеччині.

Проект здійснюється Міжнародною фундацією KZKO (Варшава) у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, а також партнерами з Польщі та України.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Вулиця Івана Франка, Чернівці, 1935. Колекція Гельмута Кусдата / Міський медіаархів