Виставка

Виставка "Львів 24 червня 1937. Місто, архітектура, модернізм" у Вроцлаві

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 вересня-20 листопада 2016

У Музеї архітектури у Вроцлаві, вул. Бернардинська, 5 експонується виставка, куратором якої є професор Анджей Щерскі, присвячена модерністичній архітектурі та урбаністиці Львова. Роки Другої Речі Посполитої принесли нові можливості розвитку, які були послідовно використані для побудови сучасного міста з важливою позицією в країні та у Центрально-Східній Європі. Передусім створено рамки для функціонування складного організму міста та щоденного життя мешканців, завдяки чому змогли працювати, формуючи динаміку культурного життя міста, так різні товариства і автори, як група "Артес", львівські фотографи, проектанти плакатів, творці львівської математичної школи, університетські та політехнічні середовища, кінорежисери, радійники та інші.

У цьому контексті розвивалася модерністична архітектура у Львові, цінність та значення якої неможливо переоцінити. Львівське архітектурне середовище залишило видатні реалізації в усіх галузях нової архітектури – від приватних віл, кам’яниць і громадських будинків до будинку львівського радіо та спортивних об’єктів.

Виставка в Музеї Архітектури у Вроцлаві є першою так обширною презентацією досягнень львівських архітекторів, які будуть показані на тлі інших сфер культурного життя в місті за допомогою планів, архітектурних макетів, фотографій, творів мистецтва, плакатів, листівок та фільмів.

Опрацьована на основі громадських і приватних колекцій з Польщі та України виставка є різностороннім портретом модерністичного міста та підкреслює роль Львова як центру модерності у часи Другої Речі Посполитої.

Назва – вибрана з календаря дата без особливого значення для історії міста – акцентуватиме на тому, що точкою відліку для створення виставки є перспектива звичайного життя його мешканців. Проте саме львівська буденність стане передумовою для підкреслення винятковості Львова та його місця на мапі модерності у XX столітті.

Виставку супроводжує обширний каталог під редакцією професорів Богдана Черкеса та Анджея Щерського, який складатиметься із есе дослідників з Польщі і України та широкої підбірки візуальних матеріалів.

У рамках виставки презентована інтерактивнакарта архітектури модернізму у Львові, створена Центром міської історії. Це є початком ширшого дослідження, що буде реалізовано у 2017-2018 роках у межах проекту "Інтерактивний Львів".

Експозиція є одним із головних пунктів архітектурної програми Європейської столиці культури Вроцлав 2016.

Партнери:

  • img

  • img