Премія Міс ван дер Рое

Премія Міс ван дер Рое

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

31.01.2017

Простір Синагог став одним з номінантів на премію Європейського Союзу з сучасної архітектури - премію Міс ван дер Рое. Проект з України потрапив у список номінантів вперше.

Проект "Простір Синагог" є ініціативою для вшанування історії євреїв у Львові та кращого розуміння спільної міської історії і спільної спадщини самими львів’янами і гостями міста. Архітектором проекту є Франц Решке , який став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу зі вшанування місць єврейської історії у Львові, а також Софі Янке, яка є в авторкою інсталяції "Увіковічнення". В доопрацюванні проектної документації брав участь український архітектор Юрій Столяров.

Премія була заснована Фондом Міс ван дер Рое та Європейською комісією в 2001 році. Її присуджують один раз на два роки за проекти втілені в цей період. Завданням премії є досягнення розуміння трансформацій і формування європейського середовища, відзначення інновацій в галузі архітектури (як концептуальних, так і будівельних), і привернення уваги до важливих вкладів європейських професіоналів у розвиток нових ідей. Після оголошення номінантів, жюрі конкурсу відбирає шортліст з сорока проектів, а потім і п'ятьох фіналістів.

Ми раді, що проект меморіального громадського простору став першим кроком України в цьому архітектурному конкурсі і сподіваємось, що в наступні роки буде номіновано більше проектів з України

Зображення

Верхнє: Франц Решке