Дослідницька стипендія Ірини Склокіної в Інституті наук про людину

Дослідницька стипендія Ірини Склокіної в Інституті наук про людину

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

09.09.2020

Інститут наук про людину у Відні щороку надає дослідницькі стипендії в рамках програми "Україна в європейському діалозі". Цього року в конкурсі заявок переміг проект дослідниці Центру міської історії Ірини Склокіної "Remembering the "Sacred war," dreaming of "good life": WWII memory and Soviet everyday culture" ("Пам'ятаючи "священну війну", мріючи про "добре життя": пам'ять про Другу світову та радянська повсякденна культура").

В рамках проекту Ірина працюватиме над монографією про те, яким чином офіційний радянський дискурс про Другу світову, з його уславленням самопожертви та ідеологічного воєнного протистояння, трансформувався у пізньорадянський час під впливом нових цінностей споживання, розваг та дозвілля. У фокусі роботи – повсякденні практики пам'ятання, зокрема туризм до місць воєнної пам'яті, творення і рутинне використання публічних меморіальних місць, як-от пам'ятники і парки, та вшанування загиблих у війні в рамках ритуалів сімейного життя та особистого пам'ятання. Ірина перебуватиме на стажуванні у Інституті наук про людину від вересня 2020 р. до лютого 2021 р.

post picture

Др. Ірина Склокіна

Історикиня, дослідниця Центру міської історії. Захистила дисертацію на тему “Офіційна радянська політика пам’яті про нацистську окупацію (за матеріалами Харківської області), 1943-1985 рр.” У Центрі міської історії дослідження Ірини Склокіної стосується політики пам’яті та історичної спадщини, зокрема у фокусі її вивчення – індустріальна та радянська спадщина Харкова та Львова.

Зображення

Верхнє: Святкування 1-ї річниці визволення Харкова від нацистських окупантів, серпень 1944 р. / Харківський історичний музей.