Дослідницька стипендія Ірини Склокіної в Інституті наук про людину

Дослідницька стипендія Ірини Склокіної в Інституті наук про людину

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

09.09.2020

Інститут наук про людину у Відні щороку надає дослідницькі стипендії в рамках програми "Україна в європейському діалозі". Цього року в конкурсі заявок переміг проект дослідниці Центру міської історії Ірини Склокіної "Remembering the "Sacred war," dreaming of "good life": WWII memory and Soviet everyday culture" ("Пам'ятаючи "священну війну", мріючи про "добре життя": пам'ять про Другу світову та радянська повсякденна культура").

В рамках проекту Ірина працюватиме над монографією про те, яким чином офіційний радянський дискурс про Другу світову, з його уславленням самопожертви та ідеологічного воєнного протистояння, трансформувався у пізньорадянський час під впливом нових цінностей споживання, розваг та дозвілля. У фокусі роботи – повсякденні практики пам'ятання, зокрема туризм до місць воєнної пам'яті, творення і рутинне використання публічних меморіальних місць, як-от пам'ятники і парки, та вшанування загиблих у війні в рамках ритуалів сімейного життя та особистого пам'ятання. Ірина перебуватиме на стажуванні у Інституті наук про людину від вересня 2020 р. до лютого 2021 р.

Зображення

Верхнє: Святкування 1-ї річниці визволення Харкова від нацистських окупантів, серпень 1944 р. / Харківський історичний музей.