Регіон, нація та інше: інтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України

Регіон, нація та інше: інтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

01.11.2011

З 1 листопада 2011 р. розпочався проект "Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України". Проект ініційований та координується Університетом Санкт-Галлена у Швейцарії (University of St. Gallen) і включає п’ять тематичних проектів, присвячених історії, літературі, мові, релігії та економіці сучасної України. Дослідження мають за мету критично оглянути існуючу національну парадигму, яка досі домінує в гуманітарних науках. Аналізуючи регіональну динаміку в економічних, соціальних та культурних сферах, проект пропонує інший формат бачення та сприйняття сучасної України. Проект об’єднує істориків, соціологів, антропологів, економістів, літературних критиків та лінгвістів з України, Росії, Польщі, Швейцарії, Німеччини, Австрії, Канади та США та фінансується Науковими фондами Швейцарії, Австрії та Німеччини.

Наслідком роботи пропонованого проекту стане спільний збірник есеїв, а також серія наукових статей, що з’являться у міжнародних часописах. Проект триватиме 3 роки і включатиме підготовку та проведення якісного соціологічного дослідження (глибинних інтерв’ю та фокус-групових дискусій) у 11 містах, що представляють різні частини України. Координація якісним соціологічним дослідженням відбуватиметься у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи під керівництвом др. Вікторії Середи.

Др. Вікторія Середа

соціолог, кандидат соціологічних наук, доцент. Закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка (історія), де від 2002 р. працює на посадах асистента і доцента (з 2007 р.) кафедри історії та теорії соціології. Навчалась у Будапештському університеті ім. Етвоша Лоранда (соціологія, магістерська програма ЮНЕСКО “Національні меншини”) та в Единбурзькому університеті (соціологія, MSc by Research). Закінчила аспірантуру Інституту соціології НАН України, де захистила кандидатську дисертацію “Регіональні особливості історичних ідентичностей та їх вплив на формування сучасних політичних орієнтацій в Україні” (2006, керівник – д.філос.н. Є.І.Головаха). Лауреат Премії ім.Н.Паніної “Кращий молодий соціолог року” (2009). Cтажувалася в Гарвардському та Бременському університетах, Інституті наук про людину (Відень), Центральноєвропейському університеті (Будапешт).

Наукові інтереси: дослідження історичних, національних та гендерних ідентичностей та їх регіональних виявів в Україні; соціологія міста, якісні та кількісні методи соціологічних досліджень. Від 2000 р. проводить дослідження у ділянці, пов’язаній з основним напрямком проекту. Автор понад 40 публікацій, що вийшли друком в Австрії, Польщі, Росії, Угорщині та Україні.

Зображення

Верхнє: Університет Санкт-Галлена