Оцифрування домашніх кіноплівок

Оцифрування домашніх кіноплівок

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.9.2023 - 20.9.2023

Центр міської історії оголошує щорічні дні відкритих дверей для безкоштовного оцифрування домашніх та аматорських фільмів на кіноплівках.

З 12 до 20 вересня запрошуємо приносити свої кіноархіви, щоб оцифрувати та знову побачити живі кадри минулого, пригадати важливі сімейні моменти, а також поділитися своїми спогадами, або ж творчим доробком.

Чимало людей зберігає у своїх домашніх архівах кіноплівки з фільмами, які колись були зняті близькими, родичами чи друзями на аматорські кінокамери. Через те, що технологія кінозйомки застаріла, а молодші покоління майже не знайомі  із нею, вони лежать як призабуті або взагалі небачені свідки часу. З плином років змінюється цінність домашніх та аматорських кінофільмів, і вони, будучи значимими лише для невеликого кола людей, набувають також й історичної ваги. Разом із тим зростає потреба їхнього збереження. У цьому ще більше переконуємось під час війни. 

Найкращий спосіб зберегти – це дізнаватись, переглядати й передавати свої історії у майбутнє. Міський медіаархів Центру міської історії упродовж багатьох років займається формуванням колекції домашніх та аматорських фільмів, організовуючи щорічне безкоштовне оцифрування напередодні Міжнародного дня домашнього кіно. 

Умовою безкоштовного оцифрування є те, що учасники готові поділитися і передати цифрові копії фільмів до колекції із додатковим погодженням та урахуванням побажань щодо фільмів. Ми прийматимемо фільми відзняті на 8 мм, Супер 8 та 16 мм кіноплівку. Після оцифрування усі оригінальні матеріали повертаються власникам.

У жовтні у Центрі міської історії відбудеться День домашнього кіно із презентацією оцифрованих цього року матеріалів, переглядом вибраних домашніх фільмів та обговоренням.

Чекаємо вас із плівками у Центрі міської історії на вулиці Богомольця, 6 з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00. 

З питаннями щодо оцифрування, будь ласка, звертайтесь до Олександра Маханця [email protected], або ж завітайте до нашого офісу.

Дні домашнього кіно

Це свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні по всьому світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і т.д. Це шанс дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми та як найкраще за ними доглядати.

Зображення

Верхнє: Олександр Маханець