Оцифрування аматорських кіноплівок до Дня домашнього кіно

Оцифрування аматорських кіноплівок до Дня домашнього кіно

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

вересень 2021

З нагоди Міжнародного дня домашнього кіно у Міському медіаархіві триватимуть вже традиційні дні відкритих дверей.

Запрошуємо власників приватних архівів приносити домашні кіно-записи на 8 мм та 16 мм та скористатись унікальною можливістю безкоштовно їх оцифрувати. Збір матеріалів триватиме у Центрі міської історії — вулиця  Богомольця, 6. Копії оцифрованих матеріалів стануть частиною Міського медіаархіву, а відібрані матеріали ми разом перегляно під час Дня домашнього кіно в жовтні.

Зйомки на 8мм кінокамеру — практика, яка набула особливої популярності у 60-х роках. Це відбулось завдяки поширенню технології та появі виробничих потужностей, які забезпечували обіг кіноплівки. У Львові використання цього формату можна виявити ще у середини 90-х. Співіснуючи протягом певного періоду з новим на той момент відео, кіноплівка остаточно програла конкуренцію. Через компактність та доступність характерним для 8мм були приватне використання, зйомки побутових та сімейних сюжетів. Це сформувало цілий жанр, який сьогодні називаємо "домашнє кіно". Нерідко відповідні записи можна зустріти і на 16мм плівках. Паралельно із цим існував чималий рух кіноаматорів, які з допомогою тих же медіазасобів створювали власні фільми та сюжети. Аматори творили як і з власної ініціативи, так і об’єднувались навколо підприємств та офіційних гуртків, що було ініційовано державою, але й відповідно контролювалось.

Сьогодні і домашнє кіно, і кіно аматорське потребує досліджень, збереження та актуалізації. Це важлива частина історії та джерела, які відкривають для дослідників незвичну перспективу на людину у минулому. Поруч із цим, це шанс щоб віднайти особисті сімейні історії і поділитись ними.

Колекція аматорських фільмів з приватних збірок, яка була зібрана впродовж останніх десяти років Міським медіаархівом Центру міської історії, стала основою для виставки "Суспільство з кіноапаратом", яка триватиме в Центрі до грудня. Виставка запрошує зазирнути у світ кіноаматорства та ділиться історією цього явища, показує унікальні, раніше небачені матеріали.

КОНТАКТИ

Щоб дізнатись деталі щодо оцифрування Ваших домашніх відеозаписів, пишіть на адресу Міського медіаархіву: [email protected], або ж завітайте до нашого офісу: вул. Ак. Богомольця, 6.

ДЕНЬ ДОМАШНЬОГО КІНО 2021

Цього року День домашнього кіно і спільний перегляд оцифрованих фільмів запланований на 22 жовтня 2021 року. Записуйте в календарі!

post picture

День домашнього кіно

Свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і т.д. Це шанс, щоб дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми і дізнатися, як найкраще доглядати за ними.

Дні відкритих дверей та програма оцифрування цьогоріч реалізовується в межах проєкту "Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні" за підтримки Українського культурного фонду.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Богдан Ємець