Спадщина, яку відкриваєш. Серія відеоісторій

Спадщина, яку відкриваєш. Серія відеоісторій

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

04.03.2021

Чи можемо назвати спадщиною плівки з домашнього персонального архіву? Чи можуть потрапити в оптику спадщини радянські об’єкти, покинуті меблі, брама у сусідньому під'їзді, стіна із рекламними розписами на будинку бібліотеки на районі? Чи може концепція бути спадщиною? Хто легітимізує її статус? Як її захищати? Які можливості надає і забирає спадщина? Розмова довкола цих питань може бути більш рефлексивною та чутливою, якщо подивитись на них з нової несподіваної перспективи.

У межах проекту "ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину" у співпраці з Привіт/production ми створили серію коротких відео-історій, через які ми запрошуємо привідкрити часто непомічені та неочевидні об’єкти спадщини. Вони можуть не бути в офіційних реєстрах, але від цього не втрачають цінність для кожного і кожної. Усі шість відеоісторій виростають за принципом масштабування — від приватного до суспільного — від домашнього відео до концепції житлового району. Такий прийом дозволяє розширити спектр наших уявлень та поглядів про спадщину.

Герої відео діляться своїми історіями про відкриті об’єкти чи ідеї спадщини, про досвіди та відстані до них. У всіх вони різні — персональні і/чи професійні. Але водночас — спільні. Вони співпереживають та вболівають, розуміють значущість, нехай і неочевидну сьогодні. Розмірковують про статус спадщини і її легітимізацію сьогодні. Рефлексують про її можливості на майбутнє.

ГЕРОЇ ТА ГЕРОЇНІ ВІДЕОІСТОРІЙ

  • Олександра Давиденко, графічна дизайнерка
  • Богдан Шумилович, дослідник, культуролог
  • Павло Богайчик, керівник "Бюро спадщини", Управління охорони історичного середовища
  • Мар’яна Романяк, журналістка, Instagram-блоґерка
  • Наталія Семчук, завідувачка бібліотеки "Під Високим Замком"
  • Володимир Палій, архітектор, "Room 66"
  • Степан Бурбан, музикант, автор проєкту "Паліндром"
  • Софія Дяк, дослідниця, історикиня

Координаторки проекту: Христина Бойко, Вікторія Панас.

ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину

Проект зосереджений на роботі з культурною спадщиною для економічного, туристичного, культурного та освітнього розвитку Умані, Львова та низки міст України, налагодженням комунікації між органами влади, громадськими організаціями та ініціативами. Проект реалізується Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів), Лабораторією міського простору (м. Львів) і Відділом культури Уманської міської ради завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.

Привіт/production

Продакшн і медіа про культуру. Команда має досвід створення документальних історій та фокусується на соціальних, культурних та освітніх проєктах. Зокрема, Привіт/production створив серію документальних міні-фільмів про спадщину для Центру міської історії. Серед клієнтів House of Europe, Український Інститут, Український культурний фонд, America House, UNICEF Україна, CANactions, Мистецький арсенал та інші.

  • img

  • img

Цей матеріал створений і підтримується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його наповнення є винятковою відповідальністю партнерів проекту ReHERIT і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.