Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies у Львові

Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

травень 2019

Центр міської історії приєднався до числа партнерських інституцій Fortunoff Video Archive for Holocaust Testimonies – у нашій бібліотеці ви можете отримати доступ до понад 4400 інтерв’ю із тими, хто пережили Голокост, а також зі свідками і рятівниками.

Історія архіву розпочинається у 1979 році - тоді у Нью-Хейвені (штат Коннектикут) організація Holocaust Survivors Film Project розпочала відеозйомку розмов із тими, хто досвідчили Голокост. У 1981 році їхня колекція була передана до бібліотеки Єльського університету. Відтак уже сорок років Fortunoff Archive працює над записом, збором і збереженням свідчень про Голокост для того, щоб зробити цю спогади доступними для дослідників і дослідниць, педагогів й освітянок та широкої громадськості. Зараз цю колекцію творять понад 12000 годин записів різними мовами. Свідчення включають розповіді тих, хто вижив – євреїв, ромів та сінті, Свідків Єгови та політичних в'язнів; тих, хто чинили опір, і тих, хто рятували; військових, які служили у збройних силах союзників. Інтерв’ю деталізують широкий спектр досвідів, серед яких ув'язнення в концентраційних таборах, життя у сховках, втечі з окупованих країн, участь у русі опору, порятунок і захист тих, кого переслідували нацисти.

Якщо ви хочете працювати із цими матеріалами, слідуйте за інструкціями на сторінці архіву. Після того, як ваш запит буде затверджено командою Fortunoff Archive, ви зможете переглядати матеріали у бібліотеці Центру міської історії.

За детальною інформацією щодо роботи з інтерв’ю у Центрі, звертайтеся до Наталі Отріщенко [email protected]