Стипендії для науковців в Україні, які постраждали від війни

Стипендії для науковців в Україні, які постраждали від війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Прийом заявок наразі завершено

Центр міської історії оголошує програму стипендій для науковців в Україні, які постраждали від російського вторгнення та війни. Стипендії підтримуються Інститутом наук про людину / Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень), Фондом Кербера / Körber-Stiftung (Гамбург), Люндським університетом.

Стипендія в співпраці з Інститутом наук про людину

Центр міської історії (Львів) та Інститут наук про людину (Відень) пропонують спільну стипендію, присвячену документуванню війни Росії проти України 2022 року.

Життєво важливо задокументувати людський досвід війни в потоці інформації. Це завдання полягає у свідомому та цільовому просіюванні і аналізі цієї інформації, особливо в Інтернеті, а також створення нових матеріалів, наприклад, у формі усних свідчень. Фіксування наративів в режимі реального часу, коли вони виникають, розвиваються та виформовуються в колективну пам'ять вимагає постійної уваги та зусиль. Важливо зберегти матеріали так, щоб вони були корисними в довгостроковій перспективі. Потрібно осмислити те, що повинно бути оприлюднено, для якої аудиторії та мети, і в якому форматі.

Ця спільна стипендія дозволить дослідникові провести 6 місяців у Центрі міської історії у Львові, працюючи над проектом документації в межах діяльності Центру. Обраний дослідник/ця отримає стипендію в розмірі 1 300 євро на місяць від Інституту гуманітарних наук для покриття витрат на проживання у Львові.

Відбір буде здійснюватися за спільним рішенням Центру міської історії та IWM.

Стипендії за підтримки Фонду Кербера

Центр міської історії (Львів) у партнерстві з Центром новітньої історії та Фондом Кербера (Гамбург) пропонують дві спільні стипендії, присвячені диверсифікації та децентралізації Східної Європи.

Вкрай важливо зробити голоси українських дослідників помітними та почутими в дебатах про минуле та сьогодення Східної Європи як географічного та уявного простору. Війна Росії проти України не тільки створює величезні виклики для українського народу на людському рівні, але й тягне за собою фальсифіковані та політично хибно використані історичні наративи, агресивно висунуті проти України в російській зовнішній та внутрішній політиці.

Мета цих двох стипендій - протидіяти цим наративам шляхом створення матеріалів про багатошарову історію України та її урбаністичних територій як істотної частини центрально- та східноєвропейського простору. Потрібна постійна увага та зусилля для аналізу та виявлення відповідних історичних спадщин з України (пов'язаних з місцем або біографічних), для контекстуалізації їх з ширшими історичними наративами про Східну Європу та розробки і збереження матеріалів таким чином, щоб зробити їх корисними в довгостроковій перспективі; необхідні додаткові заходи для осмислення того, що слід оприлюднити, для якої аудиторії та мети, і в якому форматі.

Ця спільна стипендія дозволить дослідникові провести 3 місяці у Центрі міської історії у Львові та працювати над проектом документування в межах діяльності Центру. За результатами середньострокового перегляду дослідницьких проектів, проведених Центром міської історії у співпраці з стипендіатами, можливе одноразове продовження стипендій до 6 місяців. Відібрані дослідники отримають стипендію в розмірі 1300 євро на місяць від Центру міської історії для покриття витрат на проживання у Львові.

Відбір здійснюватиметься за спільним рішенням Центру міської історії, Фонду Кербера / Körber-Stiftung та Центру новітньої історії в Гамбурзі.

Стипендія в співпраці з Люндським університетом

Центр міської історії (Львів) та Люндський університет (Люнд) пропонують спільні стипендії, присвячені документуванню повсякденного життя в умовах війни Росії проти України 2022 року.

Осмислення людського виміру війни відбувається в багатьох площинах і з різних позицій. Звертання до досвіду різних професійних груп дозволяє побачити такі нюанси воєнного періоду й висвітлити такі теми, які залишаються непоміченими в загальному потоці медіанаративів. Розповіді людей, які в силу своїх професійних обов’язків залучені до щоденної рефлексії над життям в часи війни, стануть неоціненним джерелом інформації про переформатування фахового знання й актуалізацію досвіду попередніх кризових ситуацій та війн. З цією метою важливо зібрати свідчення спеціальних груп, які безпосередню залучені до вирішення кризових ситуацій та документують повсякденне життя кількох західноукраїнських міст (Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Луцька, Чернівців). Йдеться про вітчизняних та іноземних волонтерів, які надають гуманітарну допомогу, волонтерів цивільного захисту, медичних працівників, працівників культури, які прагнуть захистити об’єкти культурної спадщини, журналістів тощо. Також на часі є збирання письмових свідчень, інтерв'ю та автоетнографічних розповідей зі викладачами вишів та науковцями, які знаходяться у Львові.

Ця стипендія дозволить дослідникові провести 5 місяців у Центрі міської історії у Львові (з можливістю дистанційної роботи в разі потреби). Завдання передбачає збирання інтерв’ю та письмових свідчень. Обраний дослідник/ця отримає стипендію в розмірі 1 300 євро на місяць.

Відбір здійснюватиметься за спільним рішенням Центру міської історії та Люндським університетом.

ДЛЯ КОГО

Запрошуємо дослідників, які мають ступінь доктора філософії або її еквівалент, або закінчують дисертацію з історії або іншої відповідної дисципліни, як-от соціологія, культурологія, антропологія.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Заявка повинна включати:

  • резюме
  • мотиваційний лист зі стислим описом пропозиції для проекту (до 1 стор.).

Будь ласка, надішліть свою заявку на електронну адресу [email protected]. Будь ласка, вкажіть "Заявка на стипендію" у рядку теми вашого електронного листа.

Заявки можна подавати українською або англійською мовами. Розглядатимемо лише повні заявки.

ПРИЙОМ ЗАЯВОК НАРАЗІ ЗАВЕРШЕНО

[Період подання розпочався з моменту оголошення; заявки будуть оцінюватися після надходження, без кінцевого терміну зголошення]

Журі не зобов'язане публічно обґрунтовувати свої рішення, а також надавати заявникам індивідуальні відгуки щодо їхніх заяв.

  • img

  • img

  • img