Церемонія нагородження European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023 у Венеції

Церемонія нагородження European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023 у Венеції

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13.6.2023

28 вересня відбулась офіційна церемонія нагородження European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023, найвищої нагороди Європи галузі культурної спадщини. 

Проєкт "Роз/архівування пост/індустрії" у червні здобув премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards 2023 у категорії "Залучення громадян та підвищення обізнаності". Венеційську церемонію відвідали представники та учасники проєкту з Центру міської історії Ірина Склокіна, Софія Дяк, Гаральд Біндер, а також Вікторія Донован з Університету Сент-Ендрюс.

"Цей розумний і багатогранний проєкт досяг неабиякого успіху у збереженні промислової спадщини на сході України. Маючи неймовірну кількість цифрових даних, проєкт "Роз/архівування пост/індустрії" створив чудовий архів, який вирізняється своєю структурою, якістю даних та можливістю пошуку. Наявність цього архіву у відкритому доступі забезпечує його доступність для широкого кола користувачів. Це має ще більше значення в нинішніх умовах війни", — зазначило журі премії.

Цьогорічна церемонія нагородження відбулася за участі Сесілії Бартолі, президентки Europa Nostra, Маргарітіса Схінаса, віцепрезидента Європейської Комісії з питань просування європейського способу життя, та Роберти Метсола, президентки Європейського парламенту. 

Гран-прі отримала команда Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) — мережі міжнародних волонтерів, що швидко відреагувала на загрози культурній спадщині, породжені повномасштабним вторгненням Росії в Україну, і розпочала свою роботу в перші дні війни. Використовуючи наявні цифрові інструменти, волонтери допомогли забезпечити збереження величезної кількості пам’яток української спадщини та доклали значних зусиль для оцифрування колекцій, які перебувають у зоні ризику знищення. Вітаємо колег та пишаємось їхньою роботою!

Наприкінці 2023 року команда SUCHO передала нагороду гран-прі у розмірі 10 000 євро Міському медіаархіву Центру міської історії. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку роботи зі збереження та документування історії України. Дякуємо за підтримку!

"Роз/архівування пост/індустрії"

Це проєкт Центру міської історії та Університету Сент-Ендрюс у партнерстві із Маріупольським краєзнавчим музеєм, Покровським історичним музеєм, та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, за підтримки House of Europe та фонду GCRF. У рамках проєкту було оцифровано близько 30 000 фотонегативів та 82 плівки, включаючи колекції фотографій преси з 1940-х до 1990-х років, архіви компаній, сімейні альбоми, домашні відеозаписи та аматорські фільми. Проєкт має на меті налагодження діалогу між поколіннями (через інтервʼю з колишніми робітниками, інженерами, а також фотографами та відеоаматорами, що фіксували індустрію), між різними регіонами (які стереотипно вважаються індустріальними або ні), між музейними інституціями та власниками архівів, між українськими та міжнародними дослідниками, художниками та активістами.

European Heritage Awards / Europa Nostra Awards були започатковані Європейською Комісією у 2002 році. Протягом 21 року нагороди є ключовим інструментом визнання цінностей культурної та природної спадщини для європейського суспільства, економіки та довкілля.

Нагороди сприяють поширенню практик у сфері спадщини в Європі, заохочують міжнародний обмін досвідами і знаннями  та об'єднують зацікавлені сторони у сфері спадщини у ширші мережі.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Europa Nostra / europanostra.org