Книга

Книга "ПРАЦЯ, ВИСНАЖЕННЯ ТА УСПІХ: промислові мономіста Донбасу" (Львів, 2018)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

квітень 2018

Вийшла друком книга за редакції Володимира Кулікова й Ірини Склокіної. Видання здійснено у співпраці Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) і Програми Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків).

Ця книга є спробою представлення історії Донбасу ХІХ–ХХІ ст. через призму життя мешканців і творців промислових мономіст. Саме наполеглива праця не тільки робітників, але й управлінців і бізнесменів веде до успіху, який, однак, теж має свою ціну – виснаження людських і природних ресурсів. Книга розповідає про те, ким були мешканці мономіст, якими були їхнє буденне життя, робота, відпочинок та як вибудовувалися стосунки між людьми і різними соціальними групами. Особливу увагу приділено природним, забудованим та соціальним ландшафтам Донбасу – як вони мінялися у процесі індустріалізації та урбанізації, а також як мінялося їхнє сприйняття і культурне осмислення – як з погляду самих мешканців, так і прибульців. Важливим матеріалом для аналізу цих змін стали фотографічні джерела – вони виступають у книзі не лише як ілюстрації, але також як матеріал до роздумів про стратегії візуальної репрезентації індустріального міста ХІХ–ХХІ ст.

Зміст:

  • Вступ. Промислові мономіста: риси, історія, обриси майбутнього (Володимир Куліков, Ірина Склокіна)
  • Царство вугілля й заліза. Роль індустріалізації в процесі суспільних змін на Донбасі (Марта Студенна-Скруква)
  • Ландшафти Донбасу (Тетяна Портнова)
  • Міський розвиток та містобудівні експерименти (Михайло Ільченко)
  • Люди мономіст: парадокси єдності та поділів (Володимир Куліков, Ірина Склокіна)
  • Після роботи (Олена Стяжкіна, Ірина Склокіна)
  • Ціна успіху (Ксенія Кузіна, Володимир Куліков, Ірина Склокіна)
  • Фото-образи Донбасу: створення, соціальне життя, архівування (Ірина Склокіна)

Книгу можна придбати в мережі книгарень "Є", а також заплановані презентації в різних містах України. Стежте за анонсами на сайті Центру та сторінці в Facebook.

За додатковою інформацією просимо звертатися до співредакторки книги, дослідниці центру Ірини Склокіної [email protected] +380968715011

Медіа про видання:

Володимир Куліков, Ірина Склокіна. Промислові мономіста: риси, історія, обриси майбутнього. Вступ до книги. historians.in.ua, 19 березня 2018 р.

"Неуникальный регион, но уничтожать промышленность – непродуктивно. Разговор с автором книги о моногородах Донбасса", Новости Донбасса, 7 червня 2018 р.