Захист дисертації про пізні модерністські райони у Львові та Мальмо

Захист дисертації про пізні модерністські райони у Львові та Мальмо

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1 грудня 2018

Дослідниця Центру, архітекторка Наталя Мисак захистила дисертаційну роботу "Формування ідентичності районів масової житлової забудови 1960-80-х рр." (науковий керівник - доктор архітектури, професор Богдан Черкес) у Національному університеті "Львівська політехніка".

Дисертація Наталі стосується ідентичності житлових районів пізнього модернізму на прикладі Сихова у Львові і Русенґорду у Мальмо (Швеція). Архітекторка досліджувала, як житлові утворення, спроектовані за подібними архітектурними та містопланувальними принципами у др. пол. ХХ ст., розвиваються за різними сценаріями відповідно до зміни політичних, економічних, соціальних контекстів.

Інтерпретуючи категорію ідентичності для модерністських житлових утворень вона досліджувала взаємозалежності між матеріальним середовищем і наративами про нього, які формують численні актори (безпосередні і опосередковані користувачі, спеціаліалісти, медіа та інші). Польове дослідження у Мальмо було здіснено завдяки гранту The Swedish Institute - The Visby Programme  у департаменті Urban Studies університету Мальмо (2015-2016), де під час стажування було проведено курс лекцій та семінарів про методики дослідження архітектури і міст для магістрантів.

Дослідження у Львові інтегровано у проект Центру міської історії "Уявлення і досвіди: планові житлові райони у пізньому соціалізмі та поза його межами". Також матеріали дисертаційного дослідження Наталя застосовувала у при підготовці та проведенні міжнародної урбаністичної школи "Сихів: простори, практики, пам’яті"(серпень 2017), в межах якої також відбулась публічна лекція Наталі "Динамічний ландшафт Сихова". Під час дослідження вона написала ряд описів архітектурних об’єктів для проекту "Інтерактивний Львів".

Вітаємо Наталю і бажаємо успіхів і відкриттів в подальших дослідженнях!

Зображення

Верхнє: Русенґорд, Мальмо / Наталя Мисак