Фільм

Фільм "Дерево" здобув нагороду на FOCAL International Awards 2020

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.10.2020

Фільм "Дерево" переміг у номінації короткого метру (Best Use of Footage in Short Film) на конкурсі FOCAL International Awards 2020 в Лондоні. Радіємо такій відзнаці!

Стрічка "Дерево" віднайдена і спродюсована Міським медіаархівом Центру. В його основі лежить аматорський сюжет з 70-х років про народного майстра. Оригінальна 16мм плівка була майже повністю знищена вапном, відтак природа і хімічні процеси залишили свій непоправний відбиток на зображенні. Автором первинного сюжету є фактично невідомий режисер-аматор Віктор Кизима з міста Благовіщенське (до 2016-го смт Ульянівка) у Кіровоградській області. Він був учасником кіностудії, що діяла при місцевому колгоспі. Віднайдена робота була заново переосмислена режисерами Олегом Чорним та Геннадієм Хмаруком.

Прем'єра "Дерева" відбулась у 2019-му році на фестивалі WIZ-ART. Фільм зараз мандрує світом і його вже мали змогу побачити під час фестивалю Traverse Vidéo в Тулузі, на кіносимпозіумі Orphan в Нью-Йорку та Ars Electronica у Лінці.

post picture

The FOCAL International Awards

Премія присвячена промуванню архівних матеріалів та їхньому вкладу в креативні та культурні індустрії. Створена компанією FOCAL International (The Federation of Commercial Audiovisual Libraries International) – професійною неприбутковою асоціацією, що діє з 1985 року.