Архіви пам'яті

Архіви пам'яті

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 серпня 2019 / 18.30

Кінотеатр "Кінопалац", вулиця Театральна, 22 (червоний зал)

У рамках Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art у Львові у співпраці з Міським медіаархівом відбудеться показ підбірки стрічок, створених на основі архівних матеріалів.

Поняття "архів" сьогодні трактують дуже широко, значною мірою через інтенсивний розвиток цифрових медіа та форматів. Фактично небачені досі матеріали з інституційних та приватних колекцій стали легкодоступними у великих кількостях. Їхнє використання у кіно протягом останніх років дало можливість подолання конвенцій задля винайдення нових візуальних форм, експериментів та тем. Ця підбірка найновіших робіт з усього світу продемонструє різноманіття архівів та підходів до роботи з ними.

Під час події відбудеться прем’єрний показ фільму "Дерево", що був віднайдений та відновлений Міським медіаархівом. Фільм відзнятий у 1980-х роках режисером-аматором Віктором Кизимою. У 2019-му році режисер Олег Чорний створив новий монтаж фільму, а композитор Олексій Мірюков написав до нього власну музику.

Подія є частиною програми [розахівування] Міського медіаархіву Центру міської історії.

Wiz-Art  — щорічний міжнародний фестиваль короткометражних фільмів. Фестиваль започаткований мистецькою формацією Wiz-Art, яка була заснована у 2008 році. Фестиваль щороку демонструє понад 100 найсвіжіших робіт короткого метру. Wiz-Art — це потужна культурна та освітня платформа, яка об’єднує українських та іноземних діячів кіно та знайомить українських глядачів із досвідом професіоналів.

[розархівування] - це неформальні покази збірок та колекцій Міського медіаархіву, які покликані популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості. Ми прагнемо формувати нові погляди на архівування та представляти історичні колекції з незвичної перспективи. Заходи з цього циклу передбачають спільні перегляди і прослуховування візуальних, аудіо-візуальних, чи аудіо творів, які б у відмінній від академічності атмосфері вільних рефлексій і обговорення поєднували популярні формати та архівні-історичні збірки. Це вечори сине-музики чи фото-музики, перегляди фільмів, фото-презентації та інші події, які представлятимуть діалог сучасного і минулого.

Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму "Дерево"