Дні їдиш у Львові

Дні їдиш у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

15-19 травня 2014

Центр міської історії, Львів

У Львові тривав фестиваль "Дні Їдишу та єврейської культури". У межах фестивалю в суботу 17 травня в Центрі міської історії відбулася лекція Марти Канди "Їдиш в кіно: традиція та сучасність", після лекції продемонстровано чорно-білий фільм на їдиш (із субтитрами).

У неділю 18 травня у конференц-залі Центру відбувся майстер-клас Наталії Риндюк "Єврейські привітальні листівки і традиції пов'язані з ними". Після майстер-класу об 11.30 викладачка Вроцлавського університету Йоанна Лісек прочитала третю частину курсу лекції на тему "Їдиш, як ключ до історії Центрально-Східної Європи, мова хасидів та жіноча мова".

Усі львів’яни мали змогу на чотири дні зануритися в їдиш-культуру: взяти участь в літературних майстер-класах, послухати цікаві лекції про традиції галицьких євреїв, відкрити світ єврейського театру і кіно і навіть вивчити трохи їдишу – мови євреїв Центрально-Східної Європи. В програмі фестивалю цикл лекцій про літературу їдишем від Йоанни Лісек (Вроцлавський університет), театральний майстер-клас Анастасії Войтюк, учасники якого матимуть можливуть створити театральний етюд по сюжету класичної єврейської п'єси, лекції про єврейські театр та кіно, покази старих та нових фільмів їдишем, мовні майстер-класи та концерт групи "Одеса Клезмер Бенд". Особливим моментом фестивалю став показ фільму "А Менш" Уве фон Зельтмана, про останнього мовця їдишем у Львові Бориса Дорфмана. Також, в рамках фестивалю відбулася виставка про галицьких єврейських акторів на американській сцені.

Із детальною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.

Організатори фестивалю: 
Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом Алейхема, Український Католицький Університет, Центр міської історії Центрально-Східної Європи.