Міжнародний конкурс проектів для впорядкування місць єврейської історії Львова

Міжнародний конкурс проектів для впорядкування місць єврейської історії Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1 вересня 2010

Виконавчий комітет Львівської міської ради рішенням від 6 серпня 2010 року № 1076 оголосив міжнародний відкритий конкурс архітектурних, дизайнерських та ландшафтних проектів для впорядкування місць, пов'язаних з єврейською історією у м.Львові.

Ця ініціатива з'явилася в рамках міжнародної конференції "Єврейська міська спадщина і історія Центрально-Східної Європи", яку організував і провів Центр міської історії у жовтні 2008 р. Центр міської історії також є одним із організаторів конкурсу разом з Виконавчим комітетом Львівської міської ради та Німецьким товариством технічної співпраці ҐмбХ (GTZ).

Структура конкурсу охоплює три вільні ділянки міста, які пов'язані з розмаїтим життям єврейської спільноти до Другої світової війни та з її винищенням під час Голокосту у Львові. Для кожної ділянки характерні власні особливості конкурсної програми. Учасникам конкурсу пропонується три окремі завдання для цих трьох ділянок. Їх можна розглядати або окремо, або комплексно, з концептуальним пов'язанням двох чи трьох цих ділянок в одне ціле.

Головною метою конкурсу є звернення уваги на багатоетнічне минуле Львова та збереження його багатокультурної спадщини. Конкурс має два основних взаємопов'язаних завдання. Перше завдання полягає у тому, щоб звернути увагу на усвідомлення багатоетнічного минулого Львова за допомогою нового відкриття та показу єврейської спадщини міста. Інше завдання – забезпечити пошук найкращих рішень з облаштування територій, охоплених конкурсом, з метою покращання умов життя для мешканців та гостей м.Львова.

Учасникам конкурсу пропонується подати проекти впорядкування трьох основних місць, пов'язаних з історією єврейської громади у м.Львові:

Підконкурс "Площа синагог"

Територія, на якій колись розташовувались три важливі для релігійного та суспільного життя єврейської громади будівлі: Велика міська синагога, Синагога Турей Захав (знана також як "Золота Роза"), Дім навчання Бейт гаМідраш.

Підконкурс "Меморіальний парк "Бесойлем – Дім вічності"

Частина території колишнього єврейського кладовища біля пологового стаціонару на вул.Раппапорта. На цій території буде облаштовано меморіальний парк "Бесойлем – дім вічності".

Підконкурс "Меморіальний парк "Янівський концтабір"

Частина території колишнього Янівського концентраційного табору на сучасній вулиці Винниця, де буде створено відповідний меморіальний комплекс.

Проекти подаються окремо для кожного конкурсу.

Термін прийому конкурсних проектів – до 1 грудня 2010 року (Київського часу).

Реєестрація (без оплат) - до 10 листопада 2010 року (повідомленням на [email protected] або факсом 38 032 2751309).

Плата за участь у конкурсі не стягується.

Зображення

Верхнє: Шпиталь Лязаруса, 1903-1910. Львівський історичний музей / Міський медіаархів