Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви

Місто у валізі: врятовані (сімейні) архіви

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

грудень 2023 - лютий 2024

Під час повномасштабного вторгнення Росії багато міст і сіл зазнали великих руйнувань. Міста сходу та півдня стали особливими символами жорстокості війни, але також стійкості та опору. Міська забудова — матеріальна спадщина — була фактично стерта з лиця землі. Однак, мешканці міст, які змогли врятуватися, далі є носіями живої пам'яті про свої міста. Хтось встиг узяти із собою сімейний фотоальбом, хтось вивіз фото на телефоні, а хтось відтворює фрагменти колишнього життя за своїми фото із соцмереж. Ці фотографії є вікном у минуле і зв’язком між людьми: членами сім'ї, членами міської громади. Часом фото є єдиною пам’яттю про людей, які стали жертвами війни. А часом — можуть стати також основою для повоєнного містопланування та відбудови.

Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей запрошують приєднатися до ініціативи зі збору сімейних фотоархівів для збереження та вивчення історії міст, що зазнали урбіциду: Сєверодонецька, Маріуполя та Бахмута. Ваші фотографії є важливим джерелом інформації про минуле та розповідають унікальні історії, відображають традиції, обряди та щоденне життя певного часу і місця.

Для нас цінні різні фотографії: сімейні свята, робочі і шкільні будні, краєвиди мікрорайонів, природа у містах, важливі будівлі і рідний дім, дитинство та багато інших.

Ми шукаємо:

 • Сімейні архіви: готові безкоштовно оцифровувати старі фотографії  Вашої родини.
 • Сучасні родинні знимки: запрошуємо надсилати фото, зроблені за останні роки (також цифрові).
 • Архіви краєзнавців та організацій, які не мають можливостей оцифрування і збереження.

Якщо Ви бажаєте надати Ваші фото для сканування і архівування, звертайтесь за телефоном: 0953869645 або: [email protected] (Катерина Філонова).

Усі зібрані та опрацьовані фотографії будуть архівовані та доступні на сайті Міського медіаархіву Центру міської історії із можливістю подальшого використання дослідниками, митцями та зацікавленими особами. Паперові фотографії та права на оцифровані зображення залишаються у власників. Міський медіаархів зберігає лише оцифровані зображення та надає користувачам ззовні доступ до повнорозмірних файлів лише за згодою власників.

Поради щодо того, як правильно зберігати, передивлятися та досліджувати свої сімейні архіви, Ви можете знайти тут.

Організатори: Центр міської історії та Маріупольський краєзнавчий музей у співпраці з Університетом Сент-Ендрюса та Національним університетом "Острозька академія".

Цей проєкт завдячує гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії.

 • img

 • img

 • img

 • img

 • img

 • img

 • img

 • img

Зображення

Верхнє: Люди з баяном на вулиці, Краматорськ // Колекція Катерини Філонової // Міський медіаархів Центру міської історії