Зловити мить історії

Зловити мить історії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

31.12.2013

Історія твориться тут і відбувається зараз. Кожен є її співавтором. Важливість моменту, динаміка розвитку і зміни, надія та погляд у майбутнє – це те, що ми прагнемо задокументувати для подальшого осмислення в академічному та громадському середовищах.

Як частина суспільства, як громадяни країни ми беремо участь у подіях, які ввійдуть у історію, але також ми прагнемо долучитися до цього процесу як дослідники – своїми знаннями, навиками та можливостями. Хоча ми відмінили події в Центрі і підтримували страйк, засуджуючи брутальні дії влади проти громадян у порушенні прав людини, ми продовжуємо працювати, щоб почути і зберегти живі голоси учасників та задокументувати медіа-історію протестів в Україні. Запрошуємо усіх зацікавлених долучатися.

Наша ініціатива має дві частини:

"Голоси супротиву та надії" - це документація через інтерв’ю учасників Євромайдану про їхні ставлення, мотивації, очікування та оцінки.

Ми прагнемо почути живі голоси учасників та саме через їхню індивідуальну перспективу та історії задокументувати важливі для України події. В першій половині грудня Центр проводитиме глибинні інтерв’ю із учасниками та лідерами протестних акцій у Києві, Львові та Харкові. Особисті історії, емоції та настрої творців подій, що вже завтра стануть спогадами, дозволять нам поглянути на Євромайдан із мікроперспективи переживання історичного моменту.

"Історія, що твориться сьогодні" - це проект медіа-історії.

Частиною протестів та євромайданів є поширення інформації через нові медіа, соціальні платформи. Хоча для багатьох джерелом інформації залишається традиційно телебачення, ми не можемо уявити розвиток подій без он-лайн hromadske.tv та відео, знятого учасниками громадських акцій та активістами, які фіксують події та актуальні процеси у розмаїтих містах України за допомогою різних медіа. На Інтернет-сайтах, у соціальних мережах з’являються фотографії, відео, та аудіо-візуальні медіа, які творять візуальний образ, але і спів-творять реальність . Аматорське відео та матеріали з Інтернету потрапляють у більш традиційні медіа. Розподіл на мейнстрімові та альтернативні джерела інформації стає умовним та вимагає уточнення.

Ми просимо Вас надсилати (чи приносити) відео-записи та фото із зазначенням авторства та деталей зйомки. Такі документи, які мають метадані (деталі, пов’язані із місцем, часом, авторством, технічними аспектами зйомки) стануть безцінними джерелами для написання історії українських міст у майбутньому. Ваші матеріали зберігатимуться у архіві Центру міської історії і використовуватимуться лише за згоди з авторами в освітніх та дослідницьких цілях.

Керівники проекту "Голоси супротиву та надії": Анна Сусак, Наталія Отріщенко

Керівник проекту "Історія, що твориться сьогодні": Богдан Шумилович

Якщо б Ви хотіли поділитися своєю історією участі у "Євромайданах" чи наявними у вас фото та відеоматеріалами, просимо контактувати з нами через е-мейл: [email protected] або за телефоном +38032-2751734

Ми також потребуємо допомоги із транскрибуванням інтерв’ю та обробкою аудіозаписів, тому шукаємо волонтерів, зголошуйтесь!