Вечір пам'яті Роберта Кувалека

Вечір пам'яті Роберта Кувалека

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16 липня 2014

Центр міської історії, Львів

Відбувся вечір пам’яті Роберта Кувалека, польського історика, дослідника єврейської історії та Голокосту на території сучасної Польщі та України. Роберт Кувалек був науковим співробітником Державного музею в Майданеку, одним із засновників меморіального комплексу в Белжеці, автором численних наукових праць про геноцид польських євреїв.

Дослідник часто бував у Львові, співпрацював із багатьма українськими дослідниками, науковими інституціями. Був ініціатором освітніх заходів для популяризації єврейської історії, поширення знань про масштаби Голокосту. Роберт Кувалек вивчав історію та культуру України, добре володів українською мовою, був співорганізатором міжнародної виставки, присвяченої Голокосту: "Танго смерті у Львові. 1941-1944", яка експонувалася в Україні.

6 червня 2014 року, під час останнього візиту до Львова, Роберт Кувалек раптово помер.

Вечір памяті історика об'єднав його друзів, колег, дослідників, які впродовж тривалого часу співпрацювали з ним в історичних та в освітніх проектах. Вони пригадали життя історика, поговорили про його дослідницькі досягнення і згадали чудову людину, завжди відкриту до нових ідей, справ та зустрічей.

Організатори: Міжнародний центр "Голокост" ім. доктора А. Шварца, Український центр вивчення історії Голокосту за сприяння Державного історичного музею у Львові, Державного музею у Майданеку та Центру міської історії.

Інтерв'ю з Робертом Кувалеком польського журналіста Томаша Кобилянські для липневого випуску видання "Єврейське Слово" можна завантажити тут (польською мовою).