Архів Алеппо

Архів Алеппо

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16.12.2016

Мешканець Алеппо Алаа ал-Сайєд впродовж кількох років в умовах війни займається створенням цифрового архіву свого міста.

Поштовхом до зацікавлення минулим Алеппо стала незвичайна знахідка, на яку натрапив Алаа ал-Сайєд. У підвалі родинного дому своєї дружини він знайшов чималу збірку фотографічних негативів. Ніхто не входив до приміщень цього підвалу протягом десятків років. На фотографіях авторства братів Ваттарів – предків дружини Али – було задокументовано щоденні сцени з життя Алеппо у 20-30-х роках. В результаті він видав книгу про історію міста у фотографіях та почав детально вивчати минуле Алеппо.

З початком війни у Сирії Алаа ал-Сайєд став свідком руйнування кількох визначних бібліотек, збірки яких були назавжди втрачені. Відтоді активіст зайнявся збереженням та порятунком спадщини свого міста і з допомогою кількох волонтерів розпочав цифрування усіх історичних документів та фотографій, які вдавалось віднайти.  Вони сканували усе - від рідкісних книг і документів до сімейних записів. Відтоді багато матеріалів втрачено назавжди, залишились лише цифрові копії.

Цей проект отримав назву Національний архів Алеппо, а платформою для поширення врятованих матеріалів стала сторінка у Фейсбуці.

Сьогодні місто і його спадщина цілком зруйноване, проте його образ збережений завдяки такій ініціативі. Це ані найменшим чином неспівмірне із ціною життя і свободи людини, а смерть десятків тисяч невинних жертв трагічних подій залишається невідворотнім фактом.

 Історія про Алаа ал-Сайєда і його роботу була опублікована на BBC.

Зображення

Верхнє: Музей фотографії Алеппо