Др. Валентина Шевченко

Др. Валентина Шевченко

історикиня


Кандидатка історичних наук (2009), старша наукова співробітниця Інституту історії України Національної академії наук України. Кандидатська дисертація була присвячена розвиткові банкірської діяльності на території Південної України у ХІХ – на початку ХХ ст. Працювала викладачкою в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені В. Винниченка (1997–2005), Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв (2010).

Валентина входила до складу редакційних колегій кількох фундаментальних колективних видань з історії України, брала участь у реалізації наукового проєкту "Людина на війні: український соціум через призму Першої та Другої світових воєн" (2020–2021) за Програмою підтримки пріоритетних для держави наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок НАН України. Перебувала на дослідницькій резиденції у Центрі міської історії з темою "Формування публічного простору модерного міста в Україні (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)" (2019). Була долучена до підготовки видання "Умань. (Не) знані історії міста / О. Барвінок та ін.; за наукової редакції І. Мацевко. Львів. 2021" у межах проєкту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину".

У Центрі міської історії Валентина бере участь у виконанні проєкту "24.02.22, 5 ранку: Свідчення з війни" як дослідниця й адміністраторка бази даних, а також долучена до освітніх ініціатив.

Сфери наукових зацікавлень: історична урбаністика, соціально-економічна історія України ХІХ – початку ХХ ст. , український контекст Першої світової війни