Др. Софія Дяк

Др. Софія Дяк

директорка, голова представництва Фундації в Україні, історикиня


Отримала диплом спеціаліста (ВA) з історії у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ступінь магістра історії (MA) у Центрально-європейському університеті у Будапешті та науковий ступінь доктора філософії (PhD) зі спеціальності соціологія в Інституті соціології та філософії Польської академії наук у Варшаві.

У дисертації порівняла післявоєнну історію інтеграції двох міст Центральної Європи – Lwów/Львів і Breslau/Wrocław. Зокрема, як місцеві та центральні органи влади підходили та трактували окремі елементи міського простору з метою залучити обидва міста в нові політичні та дискурсивні контексти. Зараз готує до друку рукопис з попередньою назвою "(Пере)уявлений міський простір: Львів та Вроцлав після Другої світової війни" для Пітсбурзького університету.

Була стипендіаткою у Центрі досліджень Голокосту та геноциду в Амстердамі, Інституті гуманітарних наук у Відні, нещодавно в Інституті з вивчення прав людини Колумбійського університету у межах програми "Історичний діалог та відповідальність", а також в Українському науковому інституті Гарвардського університету.

Наукові зацікавлення: післявоєнна міська історія, практики спадщини, брендинг міст у Східній Європі. Новий проект сфокусований на міських спеціалістах середньої ланки на територіях, включених до складу Радянського Союзу та соціалістичного блоку після 1945 року, на їхній роботі щодо розвитку інфраструктури міст в країнах Африки та Азії, на їхніх індивідуальних та професійних життєвих траєкторіях після участі в цих проектах.