Роз/архівування пост/індустрії

Роз/архівування пост/індустрії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20-31.7.2021

Покровськ, на базі Покровського історичного музею. 

Індустріалізація є одним із ключових сюжетів сучасності. І до сьогодні індустрія – а також її спадки та пост-історії - визначають простори українських міст, стилі життя та економічні відносини. Індустрія генерує, однак, не лише чавун, вугілля та машини, але також культурні образи себе самої – через культурні інституції, як-от будинки культури, заводські газети, музеї, гуртки, фотолабораторії при заводах.

Через медії, як-от фото та відео, були створені образи відданих трудівників та інженерів, виробничих успіхів, досягнень у продукції. Але ті ж самі медії стали також інструментами поза монополією інституцій: все більш демократичний фотоапарат та відеокамера протягом ХХ століття слугували для дозвілля, творчості та звʼязків між людьми – у родинах, між друзями та колегами, та між аматорами з різних міст.

Саме ці розмаїті ролі медій – як знаряддя пропаганди та насильства, але водночас інструменти інновацій, соціального клею, розваги та культуротворення – ми запропонували дослідити під час літньої резиденції у Покровську.

Учасники літньої школи творитимуть свої дослідження на основі матеріалів зібраних та оцифрованих під час реалізації проекту "Роз/архівування пост/індустрії". Ці колекції походять із різних інституцій та від приватних осіб і їхні цифрові копії належать до Міського медіаархіву Центру міської історії.

Серед іншого, колекції містять:

та інші матеріали, у тому числі інтервʼю із власниками і творцями, архівні описи колекцій тощо.

post picture

Роз/архівування пост/індустрії

Проект, присвячений індустріальній спадщині, що реалізується Центром міської історії та Університетом Сент-Ендрюс у партнерстві із Маріупольським краєзнавчим музеєм, Покровським історичним музеєм, та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, за підтримки House of Europe та фонду GCRF.

Організатори: Центр міської історії (Львів) та Університет Сент-Ендрюса (Велика Британія)  у партнерстві із Маріупольським краєзнавчим музеєм, Покровським історичним музеєм, та Донецьким обласним краєзнавчим музеєм, за підтримки House of Europe.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Прийняття до піонерів. Дружківська середня загальноосвітня школа №12 // Міський медіаархів Центру міської історії