Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі

Єврейська історія, багатоетнічне минуле та спільна спадщина: міський досвід у Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

13 липня – 7 серпня 2015

Центр міської історії, Львів

Від 2009 року ми організовуємо щорічні літні школи про єврейську історію та багатоетнічне минуле у Східній Європі. Основне завдання цих шкіл – розпочати та проводити обговорення в академічному середовищі і публічному просторі нових підходів до вивчення єврейської історії та спадщини в багатоетнічному та багатокультурному контексті Східної та Центральної Європи.

Наші наступні три школи, які відбуватимуться літом 2015-2017 рр., тематично продовжать попередні програми, але також включатимуть нові елементи. Зберігаючи інтердисциплінарний формат викладання, ми підсилили фокус на міську історію та практичний вимір, насамперед залучаючи підходи публічної історії.

Літня школа - 2015 поєднала академічну програму, мовну школу і практичні заняття з публічної історії і студій спадщини. Програма включала лекційні курси з єврейської історії Східної Європи; базовий курс їдиш (з можливістю додаткових занять для середнього рівня); семінарські курси, які включали підходи та теми транснаціональної, культурної історії, студій пам'яті та спадщини. Важливою частиною програми стала практична робота з джерелами та ознайомлення з різними форматами реалізації проектів у публічному просторі міста. Програма включала екскурсії, зустрічі з експертами і дослідниками і дискусії.

Частиною програми став також воркшоп "Місця єврейської історії у Львові: Мистецтво, спадщина, вшанування". Основним завданням воркшопу було залучення учасників до пошуку шляхів привертання уваги до спільнот і людей, які жили в місті до Другої світової війни і Голокосту. Воркшоп поєднував лекції та роботу в групах. Воркшоп завершив літню школу відкриттям двох виставок та вуличного фестивалю, присвячених єврейській історії та спадщині Львова.

Після успішного завершення школи учасники отримали:Зображення

Верхнє: Учні-талмудисти перед храмом, 1910-1914. Колекція Клаудії Ердгайм / Міський медіаархів