Підземний світ: історія виживання під час Голокосту у львівських каналізаціях

Підземний світ: історія виживання під час Голокосту у львівських каналізаціях

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

4.9.2018, 18:30

Точну кількість євреїв у Львові до початку нацистської окупації складно підрахувати. Про це, як і про кількість тих, хто зміг пережити окупацію, сьогодні дискутують історики. Водночас за будь-якими цифрами існують незліченні історії. Деякі з них відомі усьому світові. А деякі все ще залишаються нерозказаними.

У центрі цієї прогулянки історія виживання родини маленької дівчинки Кристини Хіґер та її родини, а також ще шістьох уцілілих, які змогли врятуватися, переховуючись у львівській каналізації протягом чотирнадцяти місяців після ліквідації гетто наприкінці травня 1943 року.

Під час прогулянки ми побачимо львівські вулиці, будинки, церкви, пам’ятники та місця, які зараз асоціюються із новітньою історією, різноманітними фестивалями та мирним життям. Проте 75 років тому всі вони були свідками як загибелі третини львів’ян, так і дивовижного порятунку невеликих груп євреїв.

Прогулянка відбуватиметься в межах центральної частини міста. Одним із фокусів прогулянки є переосмислення міського простору через історію порятунку родини Хігерів та їхніх "приятелів" у лиху годину.

Ця неймовірна історія мало відома львів’янам та туристам. У 2011 році вийшла стрічка про ці події "У темряві", номінована американською кіноакадемію на нагороду.

Кількість учасників прогулянки обмежена. Необхідна реєстрація.

Прогулянка буде повторена декілька разів впродовж літа. Прогулянку 5 червня провів її розробник - географ Джек Райт (США).

Екскурсоводка:

Олена Андронатій

журналістка, екскурсовод, дослідниця історії євреїв Галичини, учасниця та організатор понад ста експедицій в Україні та Польщі для опису залишків єврейських цвинтарів, викладачка єврейської історії та традиції в міжнародних проектах для підлітків.

Прогулянка проходить в межах виставки "Ключ до міста: три способи уявнити єврейську спадщину у Львові".

Зображення

Галерея: Ірина Середа