Місто під час

Місто під час "тихої війни" 1939–1941: літературна перспектива

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

4 листопада 2017

Період від 22 вересня 1939 до 22 червня 1941-го став для Львова часом "тихої війни", що точилася на тлі мирних декорацій. Протистояння перемістилось із військової площини значною мірою в ідеологічну й риторичну, а письменники, критики та журналісти мимоволі перетворювались на учасників бойових дій. За ці неповні два роки літературний ландшафт зазнав докорінних змін, які мали свою проекцію і в реальному просторі міста. Учасники прогулянки рушили слідами спогадів про літературне життя Львова, що їх залишили українські та польські письменники, а водночас поговоримо про:

  • тяглість і перервність в ідентичності міських просторів як знаки доби;
  • зміну літературного канону;
  • приватне і публічне в роботі письменника;
  • силу літератури і слабкість людини;
  • а також про неминучість, тривогу, примус, мовчання, замовчування і неспромогу мовчати.

Прогулянку проводили

post picture

Данило Ільницький

літературознавець та есеїст, працює в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, кандидат філологічних наук. Упорядник та авторів коментарів до трьох видань Богдана Ігоря Антонича, автор наукових праць про його мистецький світогляд, а також статей, есеїв, авторських колонок, що присвячені постатям, подіям і проблемам гуманітарного й культурно-мистецького світу.

post picture

Віктор Мартинюк

літературознавець; літературний редактор, кандидат філологічних наук, працює у відділі української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Учасник проектів Центру гуманітарних досліджень ЛНУ ім. І. Франка “Університетські діалоги”, “Соло триває… нові голоси”, “8 інтерпретацій Антонича”, “Інтелектуальна біографія” та “Місця майбутньої спадщини”.

Прогулянка відбулась  на основі дослідження "Уявна мапа літературного Львова (±1939 р.).