Перші реставраційні проєкти у Львові 1860-х: особи, ідеї, конфлікти

Перші реставраційні проєкти у Львові 1860-х: особи, ідеї, конфлікти

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20.4.2024, 13:00

Запрошуємо на міську прогулянку з дослідницею історії архітектури Ольгою Заречнюк.

У 1864 році, коли консерватор пам'яток старовини Мєчислав Потоцький вирішив взятися за перші реставраційні проєкти у Львові, у місті побутувала думка, що цінної архітектури та мистецтва тут практично немає. Саме тому консерватор прагнув зробити наявні об'єкти — часто це були скульптури — максимально видимими та помітними у просторі міста, розміщувати їх на вулицях і площах. Грошей на це він, однак, не мав — як і однозначної візії, як саме ці реставрації проводити.

Статуя Архангела Михаїла, алебастрові пам'ятники з підземелля домініканського костелу та тепер переміщені герби на стіні Міського арсеналу — відомі пам'ятки старовини сьогодні. В середині ХІХ століття їхня цінність очевидною не була. Що сподвигло консерватора звернути увагу саме на ці об'єкти? Хто ще був залучений? Чому ці реставрації стали приводом конфліктів і публічної критики?

Прогулянка зосередиться на цих трьох прикладах, щоб висвітлити зародження сфери професійної охорони пам'яток у Львові та розповісти про труднощі першопрохідця.

Тривалість міської прогулянки — 1,5 години.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням або номером телефону +380504327202 чи +380322751734. Після реєстрації ми повідомимо місце зустрічі.

post picture

Ольга Заречнюк

Дослідниця архітектури, архітектурна редакторка проєкту “Інтерактивний Львів”, авторка архітектурних описів будинків, проводить міські прогулянки з архітектурних тем.

Зображення

Верхнє: колаж Ольги Заречнюк

Галерея: Оля Климук