Вулицею Богомольця та будинком Центру міської історії

Вулицею Богомольця та будинком Центру міської історії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

16.4.2024, 16:00

Центр міської історії

Будинок, у якому з 2006 року живе Центр міської історії, у минулому — кам'яниця підприємця Леона Штаубера, є творінням бюро Івана Левинського в співпраці з Тадеушем Обмінським 1905-1906 років. Уся вулиця, що сьогодні називається ім'ям Академіка Богомольця, є неповторним архітектурним ансамблем у стилі сецесії і втілює уявлення початку ХХ століття про модерне житло, красу та здоров'я, поєднання архітектури і міського озеленення.

Ця спадщина має велике значення для нашої інституції. Оскільки "Богомольця 6" — це невід’ємна складова нашої присутності у місті, ми дослідили історію архітектури цієї будівлі, історії життя її мешканців, а також минуле будинків по сусідству.

Ми ділились напрацюваннями і розвідками про історію і архітектуру будинку та вулиці на фестивалі і виставках, у низці публікацій на "Інтерактивному Львові", включали їх до міських прогулянок та екскурсій — починаючи з Днів європейської спадщини у 2015 році.

16 квітня 2024 року — двадцятиріччя започаткування Центру міської історії. Саме того дня у 2004 році у Відні д-р Гаральд Біндер заснував приватну
фундацію, маючи намір створити інституційну структуру для дослідження міської історії.

Тож радо запрошуємо приєднатися до екскурсії дослідниці історії архітектури Ольги Заречнюк, щоб спільно пригадати історію місця, яке стало домівкою для Центру міської історії.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням або номером телефону +380504327202 чи +380322751734.

post picture

Ольга Заречнюк

Центр міської історії

Дослідниця архітектури, архітектурна редакторка проєкту “Інтерактивний Львів”, авторка архітектурних описів будинків, проводить міські прогулянки з архітектурних тем.

Зображення

Верхнє: вул. Богомольця, 6, Центр міської історії, 2016