Архітектори та їхня освіта у Габсбурзькому Львові

Архітектори та їхня освіта у Габсбурзькому Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.9.2020, 13:00

НУ "Львівська Політехніка"

Часто в описах історичних будинків зустрічаємо назви "архітектор", "майстер мурарський", "будівничий". Деякі з них до того ж містять слова "авторизований", "концесіонований", "уповажнений" тощо. У чому полягає різниця і чи вона суттєва?

Польський архітектор Ян Сас-Зубжицький писав, що у цих визначеннях заплуталися геть усі, від простих людей до суддів. Так чому ці титули і соціальне становище, що вони забезпечували, були причиною конфліктів, які доходили до парламенту у Відні? Чому сецесійний стиль, який сьогодні сприймаємо як вишуканий, на початку ХХ століття багато ким вважався "непрофесійною" архітектуру?

Частина відповіді полягає в освіті, у процесі екзаменації та отримання ліцензії на провадження будівельної діяльності. Що вивчали архітектори у Львові? Як змінювалися предмети та викладачі протягом ХІХ – початку ХХ століття?

Отож, у межах прогулянки розглянемо декілька житлових будинків габсбурзького періоду та поміркуємо, чи можливо за фасадом визначити автора та характер його освіти.

Авторка екскурсії

post picture

Ольга Заречнюк

Редакторка та дослідниця проєкту “Інтерактивний Львів”

Міська прогулянка відбудеться у межах ініціативи "Дні європейської спадщини у Львові" із цьогорічною темою – "Спадщина і освіта: уроки, які варто повторити". 

Зображення

Верхнє: матеріали Державного Архіву у Львівській Області