Об'єднання Митців artes [та інші історії львівського модернізму]

Об'єднання Митців artes [та інші історії львівського модернізму]

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2021

Пйотр Лукашевич, за редакції Андрія Боярова

Центр міської історії презентує результат багатолітнього проєкту — доповнене видання книги Пйотра Лукашевича "Об'єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму" у перекладі та за редакції Андрія Боярова.

Ця книга впроваджує у обіг історії таких транзитних та гібридних явищ ХХ століття, як творчість групи "artes". Дотепер вони залишаються мало використаною можливістю для осмислення культурних практик як минулого, так і сучасності. Монографія описує львівське середовище митців-модерністів міжвоєнного періоду з особливою увагою до постатей та ідей, що формували групу "аrtes". Вона була заснована у Львові наприкінці 1929 року, після повернення молодих і радикально налаштованих митців із навчання у Модерній Академії Фернана Лєже та в інших європейських осередках. Об'єднання програмно включало митців різних національностей — поляків, євреїв, українців, а його виникнення і діяльність були пов'язані зі світовими центрами — передусім Парижем та з локальними контекстами міста. У різні періоди з групою artes були пов'язані, зокрема, Отто Ган, Генрик Стренг, Єжи Яніш, Людвік Ліллє, Александер Кшивоблоцький, Роман Сельський, Марґіт Райх-Сельська, Тадеуш Войцеховський, Павло Ковжун, Анджей Пронашко, Дебора Фоґель та інші митці.

Монографія є фундаментальною публікацією з історії міжвоєнного періоду в регіоні й відома спеціалістам як підставове джерело, хоча від її появи минуло майже 50 років. Поява перекладу монографії українською мовою створює нові можливості для осмислення історії групи "аrtes", розуміння спільної історії та культурної спадщини міста, як у контексті сучасної України та Польщі, так і ширше – нових бачень історії мистецтва ХХ століття.

Українське видання книги, завдяки новим вступу, післямові та коментарям, розширенню ілюстративного матеріалу, позиціонує артесівців у ширших мистецьких та історичних контекстах. Книга буде цікава не лише для дослідників і митців, але й для широкої читацької аудиторії.

Книгу можна придбати:

У ЛЬВОВІ:

  • Центр міської історії, вулиця Богомольця, 6
  • Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, проспект Свободи, 20
  • Муніципальна галерея, вулиця Стефаника, 11
  • Я Галерея, вулиця Шота Руставелі, 8
  • Книгарня НТШ, проспект Шевченка, 8
  • Книгарня на Федорова, вулиця Ставропігійська, 4/1
  • Галерея Iconart, вулиця Вірменська, 26
  • Книгарня Ноти, проспект Шевченка, 16

В КИЄВІ

  • Мистецький Арсенал
  • Національний художній музей України

Список точок продажу буде збільшуватись — стежте за анонсами.

Зображення

Верхнє: Ірина Середа

Галерея: Ірина Середа