Арт-Львів

Арт-Львів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

31 травня 2014

В офісі компанії "ProSteer Group" (вул. Донецька, 8) відбулось відкрите обговорення проектів арт-блоку "LEMBERG / LWÓW / ЛЬВІВ: мистецьке середовище – тяглість і розриви". Цей захід став частиною ХІІ міжнародної конференції  проекту "Львів: місто – суспільство – культура" під назвою "Львів/Lwow/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики"Конференція пропонувала учасникам окрім наукових обговорень, розглянути Львів у мистецькій площині, провести відкритий діалог із творчим середовищем міста. Подія об’єднала митців, художників, літераторів та активну громадськість для переосмислення просторів Львова та рефлексій над їхніми метаморфозами, сталістю та символізмом, тяглістю і розривами.

Чотири просторові проекти митців відкрили чотири умовні напрямки для руху до суті простору Львова в арт-вимірі, переплетення в ньому історії та сучасності, оживлення пам’яті за допомогою акцентів на звичних предметах, міських об’єктах, екстер’єрах та інтер’єрах будівель.

Митці запропонували львів’янам запалити "Визначні неони" – втілити неонові написи на стінах будинків, де свого часу мешкали діячі культури, вплив яких на розвиток мистецького процесу не обмежується тільки містом, а сягає масштабів Європи. У такий яскравий спосіб автор проекту, Олег Перковський, запропонував згадати зокрема учасників творчих груп Нова генерація, Артес та АНУМ (Асоціація незалежних українських митців).

Андрій Бояров експериментував із практиками "перенесення" львівських митців і діячів культури, особисте і творче життя яких розвивалося у Львові, а водночас центри зацікавлень і професійного спілкування знаходилися поза його межами. Проект "Львів і решта світу. Подорожі, зустрічі і віднесення мистецького середовища" відобразив власний досвід і приватний погляд на відомі міські постаті.

Окреслити, локалізувати простори, в яких мешканець Львова міг контактувати з творами мистецтва до початку Першої світової війни – у час можливої кризи певного мислення про мистецтво, спробувала Анна Костирко. Її проект "Виставковий простор Львова 1913: спроба реконструкції" базується на дослідженнях архівів, але виходитьза межі академічної репрезентації.

"Miscja hromadskoho xarčuvannja, jak prostory pamjati" представив Влодко Костирко. Його проект зібрав колекції та підробки в інтер’єрах львівських кав’ярень та ресторанів. Проекти Влодка Костирка більшість львів’ян споглядають щодня, відвідуючи улюблені кав’ярні чи кнайпи, дизайн яких розробляв митець. Зустріч із художником стала можливістю наживо послухати, як виникають концептуальні ідеї дизайну закладів, як відбувається їх втілення, які секрети використовує митець, щоб "вдихнути" в інтер’єр дух минулої Галичини. Влодко Костирко закцентував: його проекти – це спроба повернення пам’яті про "людей і місця" як альтернативи до офіційної історії міста.

Модератор арт-блоку – Богдан Шумилович.

Про учасників:

Олег Перковський

художник. Eкспериментує з відео, графічним живописом, темою архітектури та стріт артом. Cпівзасновник та віджей формації “Restart”.

Андрій Бояров

візуальний митець, незалежний куратор і дослідник. Займається медіа-артом та фотографією, окремою темою в якій є міський простір та його нашарування. Аніматор культури, учасник і обсерватор художнього середовища Львова, Варшави і Талліна.

Анна Костирко

аніматор культури, магістр історії мистецтва Католицкого Університету в Любліні. Поле зацікавлень – львівска історія мистецтва, проблеми колекцій і колекціювання.

Влодко Костирко

художник, аранжатор інтер’єрів, магістр історії мистецтва Католицкого Університету в Любліні.