Багатомовність у Львові після 1867 р. за матеріалами судових справ

Багатомовність у Львові після 1867 р. за матеріалами судових справ

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ян Феллерер

Оксфордський університет

26 березня 2012

Центр міської історії, Львів

Відбувся семінар Центру міської історії, на якому цьогорічний стипендіат Центру Ян Феллерер представив своє дослідження.

Львів кінця ХІХ ст. був винятково багатомовним. Українською, польською, їдишем і частково німецькою послуговувалися у мовленні, а на письмі долучалися ще кілька мов. Львівська багатомовність передбачала, що носії різних мов день-у-день неминуче контактували між собою. Це легко забувається на фоні зростання міжнаціональної напруги після 1860-х рр. Доповідь проілюструвала, як тепер можна реконструювати співжиття різних мов в одному місті. Окремі судові записи стали предметом ґрунтовного аналізу, щоб перевірити, чи вони є надійною опорою для розуміння багатомовності у Львові у 1867-1914 рр.

Ян Феллерер

народився у Мюнхені 1968 р. і закінчив слов’янську філологію у Віденському університеті 1995 р. Пропрацювавши кілька років на кафедрі слов’янської філології Базельського університету та оборонивши тут дисертацію 1999 р., Ян Феллерер отримав посаду викладача слов’янських мов Оксфордського університету. Його наукові інтереси лежать на перехресті польської, чеської і української лінгвістики, зокрема в часовому окресі від кінця XVIII ст. до сьогодні. У своїх численних працях Ян Феллерер вивчає слов’янський синтаксис, історію польської, чеської та української мов, дискурсний аналіз, мовні контакти й історичну соціолінгвістику; він також опублікував книгу про багатомовність у Галичині ХІХ ст. та редагував збірник праць про дискурс опору в пізній Габсбурзькій монархії.

Інформаційна підтримка: