Богдановіч/Равський

Богдановіч/Равський

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

травень - жовтень 2016

кафе-вітальня Центру міської історії

На виставці репрезентовані роботи авторства польського фотохудожника Мацея Богдановіча з проекту "Імітація правди. Невже?" та українського фотомитця Євгена Равського з проекту "Halywood", об'єднаними в одному стилі колажу. Роботи художників – це яскравий приклад творення нових метафоричних нашарувань, де поєднані декілька рівнів подій в межах одного візуального стилю, що породжує дезорієнтацію глядача в історичному контексті. Роботи Богдановіча/Равського – це не лише простір змодельованого авторського світу, але й місце породження нових символів та інтерпретацій серед аудиторії.

Започаткування фотографії вважалось революційним моментом фіксації реальності, хоча на папері проявлялися лише фрагменти цілісного світу. Це дало можливість людству легше формувати візуальний архів та колективну історичну пам’ять. Натомість, вже в ХІХ столітті фотографи почали застосовувати елементи візуальної маніпуляції.

"Я підправив традиційні ландшафти за допомогою гротескних образів на перетині сновидінь наяву, вигадки і сучасної образності. Традиційний інструментарій колажу можна було би тут замінити якимись технологіями, але дух залишається тим самим," – так коментує свій проект "Імітація правди. Невже?" фотохудожник Мацей Богдановіч.

Водночас проект "Halywood" Євгена Равського також використовує колаж з метою "доповнити реальність". Ця гра слів, гра з відомою, впізнавальною назвою Hollywood, що стала вже словом-символом, означенням країни кіно, країни мрій, у поєднанні із латинським "Haly" (скорочення від "Галичина") демонструє потенцію Галичини та Львова. Перше знайомсвто з проектом "Halywood" Євгена Равського відбулось у 2008 році в рамках "Тижня актуального мистецтва", а сьогодні його роботам надано нового контексту.

Мацей Богдановіч 

доктор образотворчих мистецтв, випускник Академії образотворчих мистецтв у Лодзі, де він на даний момент працює асистентом професора Анжея Міхаліка в майстерні з рисунку при факультеті візуального мистецтва. Він працює з цифровим зображенням і фотографією. Передовсім цікавиться питаннями правди у зображенні, достовірності та пошуку шляхів маніпуляції зі змістом зображення. Серія його робіт зазвичай бере початок із його рефлексій про сучасні функції і можливості, що їх дає фотографія, а також маніпулювання зображеннями.

Євген Равський

закінчив Республіканську художню школу імені Тараса Шевченка. Добре впізнаваний у мистецьких колах Львова та України загалом. Роботи автора зберігаються у Львівській галереї мистецтв, Музеї сучасного образотворчого мистецтва і приватних колекціях України, США, Норвегії, Німеччини, Польщі, Естонії, Нідерландів. Автор таких проектів, як “Лувр” з Володимиром Костирко (2013), “Genius loci – Геній місця!” (2012) та виставок триєнале сучасного українського мистецтва: “Український Зріз. Лиман” (2013), “Нові – старі майстри” (2011).

Зображення:

Верхнє: Мацей Богдановіч

Галерея: Мацей Богдановіч, Євген Равський, Андрій Бондаренко