Фототектура модернізму

Фототектура модернізму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2.7-17.11.2019

Виставковий зал Центру міської історії

Виставка "Фототектура модернізму" є спробою поєднати у одній експозиції досвіди сприйняття архітектурних об'єктів вісьмома автор(к)ами. Беручи за вихідну точку позицію кожного(-ї) з них, у виставці ми мали на меті дослідити "відстані" — професійні, емоційні, персональні, часові, медійні — які існують до цих архітектурних об'єктів. Сукупність  відстаней сприйняття, представлених за допомогою візуального і звукового рядів, і формують складну, багатоголосу "тектуру" модернізму.

Виставка є переосмисленням результатів однойменного воркшопу з архітектурної фотографії, який відбувся у липні й жовтні 2018 року в Центрі міської історії, і базувався на матеріалах приватного архіву родини Консулових, який у межах проекту "Міський медіаархів" оцифровує онука подружжя архітекторів Музи й Анаталія Консулових — архітекторка Катерина Консулова.

Модерністська архітектурна спадщинa України є частиною загальноєвропейського тренду другої половини ХХ століття. Разом із тим, вона залишається малодослідженою професійними середовищами, недооціненою локальними спільнотами і незахищеною пам'яткоохоронними інституціями. Львів має унікальний модерністський ландшафт, який через відсутність критичного погляду і досі не трактується як спадщина, а за фасадами модерністських будівель і досі залишаються нерозкритими локальні контексти, персональні історії, професійні колізії.

Коли емоційна відстань є малою, а об'єкт — ще невідомим, мистецьке суб'єктивне переосмислення дозволяє показати те, що ховається за простими, на перший погляд, архітектурними формами. Виставка "Фототектура модернізму" є намаганням передати суб'єктивний досвід архітектури пізнього львівського модернізму вісьмома авторами з різними професійними ідентичностями, пов'язаними з архітектурою, культурою, журналістикою, театром, фотографією тощо. Об'єктами їхніх мистецьких рефлексій стали реалізовані проекти подружжя архітекторів Анатолія і Музи Консулових, які жили і працювали у Львові після Другої світової війни. Спроектовані ними архітектурні об'єкти є важливими для міста і добре знайомими для львів'ян. Виставка поєднує різні, і часто контрастні, інтерпретації архітектури за допомогою візуального і звукового ряду.

Автори: Андрій Бучко, Олександра Давиденко, Анастасія Дем’яник, Катерина Консулова, Мирослава Ляхович, Володимир Палій, Андрій Пучінін, Катерина Сліпченко

Над виставкою працювали:

Наталія Мисак, кураторка проекту

Вікторія Панас, координаторка проекту

Олександра Давиденко, графічний дизайн виставки

Андрій Лінік, звукова інсталяція, консультування

Тарас Назарук, консультування

Оля Заречнюк, консультування

Софія Дяк, консультування

Ірина Мацевко, організація публічної програми, консультування

Наталя Отріщенко, інтерв’ювання

Христина Бойко, консультування

Пітер Бейджер, голосове озвучення, переклад, літературна редакція

Богдан Кошик, оператор-постановник

Анна Ютченко, помічниця оператора

Олександр Міщук, звукооператор

Юрко Булка, авдіомитець

Переклад: Світлана Брегман, Андрій Маслюх

Літературна редакція: Наталія Багнюк, Оксана Панчишин

Мар’яна Мазурак, інформаційний супровід

Олександр Дмитрієв, системний адміністратор

Оксана Авраменко, адміністрування

Команда Центру міської історії

Зображення

Верхнє: Олександра Давиденко
Галерея: Софія Давиденко, Ірина Середа