Говорить і показує Львів

Говорить і показує Львів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

червень - липень 2017 

пл. Катедральна, 1

Виставка розповідає історію телебачення у Львові за останні 60 років – від встановлення телевізійної вишки до творення власних телефільмів і їхню трансляцію на державному рівні. 60 років тому над Львовом, на Високому Замку, з'явилась телевежа, яка знаменувала старт телевізійного мовлення. Одночасно із цим у місті налагодили виробництво телевізорів і вони все частіше почали з'являтись у приватних домівках. Настала нова медіа-ера.

Львів славився своїм телевізорним заводом. Тут виготовляли телевізори на весь Радянський Союз. У кожен була вкладена вартість телемовлення – тобто телебачення частково фінансувалось за рахунок виробництва телеапаратури. Львівське телебачення мовило локально на територію західної України, але виготовлені у Львові телевізійні програми інколи потрапляли й на всеукраїнські і всесоюзні екрани. Саме Львівське телебачення через транслювання мюзиклів, концертів та музичних телепередач відкрило багато естрадних зірок, таких як Тріо сестер Байко та ін. Телебачення було й інструментом пропаганди та переформатуванням історичного минулого, представляло переродження міста у соціалістичному напрямку.

Перегляд телебачення був важливим у житті міста та його мешканців. Багато жителів збирались на місце вуличних трансляцій. Люди ходили в гості один до одного на перегляд телевізора, під час якого спілкувались, відпочивали, в інший спосіб довідувались про навколишній світ.

За 60 років багато змінилось, але незмінно стоїть телевізійна вежа у Львові, яку називають навіть "Львівським Ейфелем" і все ще транслюють місцеві новини та телепередачі. Завдяки зйомкам ЛТБ та оцифрованим відео у Міському медіаархіві ми й сьогодні можемо переглядати історичні телехроніки.

Ця виставка є результатом довготривалого проекту Міського медіаархіву по оцифруванню відеоматеріалів з архіву Львівського телебачення. Її доповнює медіа інсталяція із старим телевізором, що впродовж "Майстерні міста" буде транслювати локальні теленовини 60-их років і є частиною програми заходів від Міського медіаархіву

Локації виставки в місті:
13-17 червня – вул. Валова, 18
17 червня - 3 липня – пл. Катедральна, 1 (поряд із каплицею Боїмів)

Виставку підготували:
Богдан Шумилович, керівник Міського медіаархіву – написання текстів
Олександр Маханець, асистент Міського медіа архіву – підбір візуальних матеріалів, написання текстів
Андрій Лінік, дизайнер Центру міської історії – дизайн
Олександра Провозін, "Музей Міста" – логістика

Використані візуальні матеріали з Міського Медіаархіву.

Організатори заходу: Міський медіаархів (Центр міської історії) та Музей Міста (ЛКП "Центр розвитку туризму м. Львова").

Зображення

Верхнє: Зйомки Львівського телебачення / Міський медіаархів

Галерея: Центр міської історії