Львів і львів’яни

Львів і львів’яни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10-28 вересня 2008

Відділ Львівського історичного музею, пл. Ринок, 2 та Центр міської історії

Продовжуючи традицію проведення виставок давньої фотографії 1990-х років, Творча майстерня "Штука" представила виставку, яка ілюструє різні епохи життя міста та його мешканців. Виставка "Львів і львів’яни" відбувалася одночасно у двох експозиційних приміщеннях, кожне з яких мало свій тематичний акцент.

Давні фотографії є тим, що поєднує історію та архітектуру; вони передають дух минулого, показують різні аспекти міського життя, демонструють образ того давнього ідеального Львова, який кожен намагається уявити, відвідуючи старе місто.

У 1841 р. в книгарні Е.Віняжа та К.Вільда на пл. Ринок, 2 для огляду мешканців Львова був виставлений один з перших дагеротипів (попередник фотографії) з видом Львова. Саме в цьому приміщенні, де розпочався масовий продаж фотографій, розгорнулася експозиція, присвячена діяльності найдавніших та найвідоміших львівських фотоательє ХІХ-початку ХХ століть.

В Центрі міської історії Центрально-Східної Європи всіх охочі побачили світ львівської фотографії, художньої та документальної. Експозиція, розгорнута в приміщенні нового конференцзалу, побудована тематично і демонструє рідкісні зображення Львова 1860-1990-х років, а також портретні зображення мешканців міста. Експозицію об’єднують панорамні зображення Львова 1861- 1975 років – загальні види міста, виконані з повітряної кулі, літака, з найвищих вершин або споруд.

В рамках фотовиставки відбувся круглий стіл за участі представників львівських музеїв, архівів, видавництв. Планується видати каталог виставки, до якого увійдуть усі експоновані фотографії та тексти виступів учасників круглого столу.

Організатори: Громадська організація "Творча майстерня "Штука" у партнерстві з Центром міської історії Центрально-Східної Європи та Львівським історичним музеєм

Кураторка виставки: Ірина Котлобулатова

Організація та проведення виставки відбувалися за підтримки Львівської міської ради

  • img