Екологія у фокусі

Екологія у фокусі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

онлайн

Запрошуємо переглядати цифрову версію виставки "Екологія у фокусі" за посиланням.

Прем’єра виставки відбулась ще у 2021 році в стінах Покровського історичного музею. Над її створенням працювали Центр міської історії (Львів), Університет Сент-Ендрюс (Велика Британія), Покровський історичний музей (Покровськ, Донеччина), Маріупольський краєзнавчий музей.

Ця виставка є спробою критичного погляду на силу медій, їхній мобілізаційний потенціал та здатність пояснювати світ. Вона фокусується на історії екологічної свідомості та тому, яким чином візуальні образи з фотографій і фільмів, як професійних, так і аматорських, встановлюють наші рамки мислення про людину і природне середовище. Уважніший погляд в архіви та на медійні твори з минулого дозволяє побачити, що природа завжди була присутня і діяла як самоцінний та потужний актор історії, а людина – лише один із живих видів на планеті.

В основі виставки фотографії з колекцій Покровського історичного музею, Донецького обласного краєзнавчого музею, Дружківського історико-художнього музею, Маріупольського краєзнавчого музею, музею Дружківської школи №12, музею історії міста Краматорська, Центрального кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного, клубу "Краєзнавець" (Краматорськ), а також приватних архівів Юрія Абрамова, Костя Бяліка, Вікторії Донован, Олега Максименка, Анни Пилипюк і Володимира Шипотільникова, Дмитра Білька, Катерини Філонової. Електронні копії фото зберігаються у Міському Медіаархіві Центру міської історії (Львів).

Куратори та автори текстів:

  • Дмитро Білько (незалежний дослідник)
  • Вікторія Донован (Університет Сент-Ендрюс)
  • Володимир Куліков (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Центральноєвропейський університет у Будапешті)
  • Ірина Склокіна (Центр міської історії)

Виставка реалізована в рамках проєкту "Роз/архівування пост/індустрії" за підтримки House of Europe, Scottish Funding Council Overseas Development Assistance Global Challenges Research Fund, та the Arts and Humanities Research Council [AH/V001051/1].

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Ферма з розведення курей, радгосп ім. Петровського на Приазов’ї, 1957. Фото: Павло Кашкель/Маріупольський краєзнавчий музей // Міський медіаархів Центру міської історії