Екологія у фокусі

Екологія у фокусі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

8.12.2021-8.1.2022

м. Покровськ, Покровський історичний музей, вул. Європейська 22

Протиставлення людини і природи, природи і культури тривалий час становили одну із найбільш базових опозицій нашого мислення, закладали основи дій та управлінських рішень. Романтичне захоплення та ідеалізація, підкорення та перетворення, або ж турбота та захист природи – всі ці стратегії так чи інакше передбачають активну позицію людини та пасивну роль природи. Однак, уважніший погляд у архіви та на медійні твори з минулого дозволяє побачити, що природа завжди була присутня і діяла як самоцінний та потужний актор історії, а людина – лише один із живих видів на планеті.

Ця виставка є спробою критичного погляду на силу медій, їхній мобілізаційний потенціал, та здатність пояснювати світ. Вона фокусується на історії екологічної свідомості та тому, яким чином візуальні образи з фотографій і фільмів установлюють наші рамки мислення про людину і природне середовище. Ми не можемо вийти за межі власного людського мислення, аби зрозуміти не-людських суб’єктів, але можливо ми будемо здатні винайти нову виражальну мову та засоби, які дозволять співіснувати та співтворити?

Виставка реалізована в рамках проекту "Роз/архівування пост/індустрії".

Організатори:

Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів)

Університет Сент-Ендрюс (Велика Британія)

Покровський історичний музей (Покровськ, Донеччина)

Маріупольський краєзнавчий музей

За підтримки House of Europe

Куратори та автори текстів: Дмитро Білько (незалежний дослідник, культуролог), Вікторія Донован (Університет Сент-Ендрюс), Володимир Куліков (Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Центральноєвропейський університет у Будапешті), Ірина Склокіна (Центр міської історії)

Фотографії з фондів:

Архів графства Гламорган/Донецький обласний краєзнавчий музей (ДОКМ), Дружківський історико-художній музей, Маріупольський краєзнавчий музей, Музей Дружківської школи №12, Музей історії міста Краматорська, Покровський історичний музей, Центральний кінофотофоноархів ім. Г. С. Пшеничного (ЦДКФФА),Сімейний архів Дмитра Білька,, Приватний архів Вікторії Донован, Приватний архів Олега Максименка, Сімейний архів Катерини Філонової.

Електронні копії фото зберігаються у Міському Медіаархіві Центру міської історії (Львів)

Дякуємо за коментарі та поради, а також сприяння у наданні фото: Анна Багаченко (Маріупольський краєзнавчий музей), Софія Дяк, Ольга Заречнюк, Марʼяна Мазурак, Олександр Маханець, Анастасія Холявка, Богдан Шумилович, (Центр міської історії), Євген Фіалко (краєзнавець, Дружківка)

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Микола Білоконь/ Покровський історичний музей / Міський медіаархів Центру міської історії