Демократи – Львів, 2004. Виставка фотографій Яцека Дзячковського

Демократи – Львів, 2004. Виставка фотографій Яцека Дзячковського

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

31 серпня - 31 грудня 2013

конференц-зал Центру міської історії

Напередодні Помаранчевої Революції автор виконав у Львові близько трьох сотень чорно-білих портретів людей у повний зріст з помаранчевою символікою (її художник розмалював на чорно-білих фотографіях вже пізніше у варшавський майстерні, нічого не додаючи, крім помаранчевого кольору). В них Дзячковський з легкістю передбачив "вирішальний момент" історії, що наближався, ніби оминаючи головні події і місця, – майдани Києва та Львова, вир емоцій і піднесення настроїв, рух натовпу і прапорів. Образи, на відміну від звичних нам яскравих документів з листопада-грудня 2004, статичні і не вихоплюють з маси особливо "гарних" людей, з "європейською" зовнішністю. Автор, здається, лише дослівно і метафорично зупиняв звичайних людей у безслівному запитанні про очікування, можливості і майбутнє. У їхньому потенціалі, майбутньому виборі і діях є сила цих зображень, їх "неочевидний" зміст.

Експозиція складалася з двох частин і передбачала розміщення фотографій у повний зріст на стінах будинків у центральній частині міста, де вони і були зроблені, та експозицію фотографій меншого формату в Центрі міської історії.

Виставка відбувалася в рамках проекту "Майстерня Документу – 2013".
Куратор проекту "Майстерня Документу – 2013" Андрій Бояров.

Яцек Дзячковський

народився 1957, трагічно загинув у Варшаві у 2006 р. У 2004 році, окрім проекту "Демократи" під назвою "Львів – 2004", створив документальні серії про пострадянські дитячі майданчики і Личаківський цвинтар у Львові. 

Андрій Бояров

візуальний митець, незалежний куратор і дослідник, живе і працює у Львові. Основним медіумом, з яким найчастіше має справу митець, є фотографія у різних її формах та жанрах. Власні роботи, знайдені анонімні архіви, перезняті зображення з інших носіїв, а також звернення до інших митців та перевикористання їхніх робіт для Боярова є матеріалом, з якого він формує своє повідомлення як автор. Як куратор він тісно працює із темою львівського авангардного та модерного мистецтва. Oстання велика виставка – "Монтажі. Дебора Фоґель і нова легенда міста".

Дофінансовано Міністром культури і національної спадщини Республіки Польща.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img